ارزش سهام نینتندو بعد از عرضه اپلیکیشن Miitomo برای پلتفرم های موبایل افزایش یافت

ارزش سهام نینتندو بعد از عرضه اپلیکیشن Miitomo برای پلتفرم های موبایل افزایش یافت

نینتندو هیچ وقت تمایل چندانی به ورود به حوزه موبایل نداشته اما به نظر می رسد که همه چیز در حال تغییر بوده و آینده ای روشن در انتظار کمپانی دوست داشتنی ژاپنی است. چند روز پیش، اپلیکیشن Miitomo، یعنی اولین تلاش نینتندو برای ورود به حوزه موبایل، عرضه شد و در سه روز نخست، میلیون ها کاربر آن را دریافت کردند.

بعد از موفقیت تبلیغاتی بسیار خوب Miitomo، حالا وب سایت Bloomberg گزارش کرده که به تازگی ارزش سهام نینتندو در ژاپن، رشدی ۸.۲ درصدی به خود دیده است؛ رشدی که دستیابی به آن در بازه زمانی کمتر از یک ماه، فوق العاده ارزیابی می شود.

پیش از عرضه اپلیکیشن Miitomo که نام آن براساس کاراکترهای Mii کنسول Wii برداشته شده، بسیاری انتظار داشتند نینتندو با شکستی سخت در این حوزه مواجه شود. اما حالا به گفته App Annie، اپ Miitomo توانسته در صدر جدول اپ استور کشور خورشید تابان قرار گیرد و روز به روز، طرفداران بیشتری را به خود جذب می نماید.

نینتندو بارها بابت ورود دیرهنگام به عرصه موبایل مورد انتقاد گرفته و عملکرد ضعیف این کمپانی ژاپنی در قبال فروش کنسول های دستی و خانگی نیز، به این مسئله دامن زده. اما حالا با در نظرگیری میزان محبوبیت Miitomo می توان به جرئت گفت که نینتندو شانسی دوباره برای کنار زدن اشتباهات قبلی و بازگشت به بازاری رقابتی پیدا کرده است.

نینتندو گفته است که تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی، پنج بازی دیگر نیز برای پلتفرم های موبایل عرضه خواهد کرد که توسعه آن ها با همکاری کمپانی DeNA صورت می گیرد. کمپانی ساکن کیوتو پیش تر گفته بود که بازی بعدی، روی یکی از شخصیت های معروف نینتندو متمرکز است. بنابراین بعید نیست که شاهد عنوانی با محوریت ماریو، لینک، دانکی کونگ و یا دیگر کاراکترهای دوست داشتنی نینتندو باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato