اپل عرضه آپدیت iOS 9.3 را به دلیل بروز «باگ فعالسازی» روی آیفون ها و آیپدهای قدیمی متوقف کرد

اپل به تازگی اعلام کرده که عرضه آپدیت iOS 9.3 به صورت موقت روی دستگاه های قدیمی iOS مانند آیفون ۵ اس، آپید ایر و آیپد ایر ۲ متوقف شده است. چند روز پیش، ارائه آپدیت ۹.۳ سیستم عامل iOS آغاز شد اما با گذشت مدتی کوتاه از انتشار بروزرسانی، برخی کاربران خبر از بروز مشکلی دادند که بعد از آپدیت، دستگاه را بلااستفاده می کرد.

گذشته از توقف عرضه آپدیت، کمپانی اپل صفحه پشتیبانی جدیدی در وب سایت خود ایجاد کرده تا کاربرانی که قادر به فعالسازی آیفون، آپید یا آیپاد خود بعد از بروزرسانی نیستند به کمک آن، مشکل به وجود آمده را برطرف نمایند.

راه حل پیشنهادی اپل آن است که Activation Lock از طریق آی کلاد حذف گردد و یا فعال سازی دستگاه به وسیله آیتونز روی پی سی انجام شود. برای آگاهی از جزییات مربوط به فعالسازی و دور زدن باگ Activation Lock روی سیستم عامل iOS 9.3 می توانید از این لینک استفاده کنید.

باید به خاطر داشت این اولین باری نیست که اپل، عرضه آپدیت جدید سیستم عامل iOS را برای مدتی محدود متوقف می کند. در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۴ نیز، اپل موقتا انتشار آپدیت iOS 8.0.1 را متوقف کرد چرا که به گفته کاربران، نرم افزار جدید سبب می شد تا دسترسی به سرویس های مخابراتی قطع گردد.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟