ماریسا میر و اعتماد به نفسی که می تواند به قیمت از دست رفتن شغلش تمام شود

ماریسا میر مدیرعامل یاهو نتوانست تهدیدات یکی از سرمایه گذاران فعال این شرکت مبنی بر کفایت او و تیم همراهش در مدیریت این شرکت را کنار بزند و حالا همین سهل انگاری ممکن است به قیمت از دست رفتن شغل او تمام شود.

نبردی که سال گذشته میان میر و سرمایه گذار فعال یعنی  Starboard Value شکل گرفت روز پنجشنبه گذشته درست زمانی شدت یافت که Starboard علنا از برنامه هایش برای جایگزین نمودن کل اعضای هیئت مدیره این شرکت با افراد تحت تاثیر خود خبر داد (اقدامی که کنترل کامل این غول اینترنتی را در اختیار شرکت سرمایه گذار قرار می دهد).

یکی از افراد آشنا با مسائل یاهو در رابطه با واکنش های میر نسبت به انتقادات اولیه Starboard در رابطه با عملکردش اینطور می نویسد: او Starboard را «بازیگری خُرد» در نظر می گرفت زیرا آنها درصد کوچکی از سهام یاهو را در اختیار داشتند و به اعتقادش این رفتارها بیشتر برای جلب توجه بیشتر بوده و بس. میر در واقع آنها را جدی نمی گرفت.

حالا که یاهو برای سومین بار ظرف هشت سال اخیر از سوی فعالان وال استریت تحت فشار قرار دارد، خود را در شرایطی کاملا آشنا احساس می کند و برای میر که پیشتر توسط یکی از شرکت های سرمایه گذار یاهو به سمت مدیرعامل این کمپانی انتخاب شد تا هرچه بیشتر در آن اعمال نفوذ نماید شرایط از هر چیزی غم انگیزتر است.

سهم کمتر، تهدیدات کمتر

اینکه Starboard در جدال خود با تیم مدیریتی یاهو پیروز از میدان بیرون می آید یا خیر هنوز مشخص نیست اما این شرکت به خاطر تاکتیک های تهاجمی اش و البته موفقیتی که در تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت Daren (همان کمپانی مادر تخصصی رستوران های زنجیره ای  Olive Garden) در سال ۲۰۱۴ به دست آورد به شهرت وحشتناکی دست یافته و ظاهرا هیچ چیز هم جلودارش نیست.

اما حتی علیرغم این مساله، در سال ۲۰۱۴ که یاهو نخستین بار به خاطر عملکرد ضعیفش مورد توجه این شرکت قرار گرفت، زنگ خطر برای میر و اطرافیانش به صدا در نیامد و دست کم به آن توجهی نکردند.

استاربورد علیرغم اقداماتی که در آن دوران برای بهبود اوضاع انجام داد (برای نمونه مطرح کردن پیشنهاد ادغام شدن یاهو و AOL با هم) باز هم کمرنگ شد و به حاشیه ای رانده شد و این تصور در ذهن میر به وجود آمد که حمایت جامعه سرمایه گذاران را بار دیگر دریافت کرده است.

پیامی که این مقام ارشد یاهو و دیگر کارکنان شرکت دریافت کردند این بود که تهدید آنقدرها هم جدی نیست. در نشستی که چند ماه پیش برگزار شد، میر و تیم همراهش باز هم اثرگذاری استاربورد را نادیده گرفتند و علت اصلی این مساله هم سهام اندک این شرکت در یاهو بود و حتی در ادامه میر اینطور اعلام داشت که این فعالیت های استاربورد صرفا حربه ای از جانب مدیران آن برای جلب توجه بیشتر و مطرح کردن نامشان در جوامع خبری و رسانه ای است.

تغییر نگرش

در ماه های گذشته میر رفته رفته استاربورد را جدی گرفت. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵، استاربورد از یاهو درخواست کرد که فروش سهام خود از شرکت علی بابا را متوقف نموه و در عوض روی فروش کسب و کار اینترنتی خود تمرکز نماید.

یک ماه بعد، میر از برنامه هایش برای فروش سهام علی بابا خبر داد و ماه گذشته، معترف شد که پیشنهادات برای خرید کسب و کار اصلی یاهو را می پذیرد.

با این همه، میر همواره به برنامه هایش اطمینان داشت و معتقد بود که می تواند بار دیگر یاهو را به وضعیت اصلی اش باز گرداند و درنتیجه توجه ای به مسائل مطروحه از سوی این شرکت سرمایه گذار در جریان کنفرانس های خبری اش نمی کرد. او حتی به پرسش های مطرح شده در این جلسات که حول استاربورد بود بی اعتناعی می کرد.

اما به اعتقاد بسیاری، با توجه به چالش های پیش روی یاهو، تصمیم میر برای حفظ تمرکز کارکنان روی احیای این شرکت و بازگشت به دوران خوش گذشته و جلوگیری از گسترش ترس از شکست در میان آنها تصمیمی منطقی بود. ماموریت اصلی این خانم در واقع پشت سر گذاشتن گوگل و فیسبوک و بالا بردن رشد فروش شرکت و بالا بردن سهم بازار آن بود.

در واقع همین حس میر نوعی اعتماد به نفس را در میان برخی کارکنان یاهو به وجود آورد. یکی دیگر از کارکنان شرکت مورد بحث به بیزنس اینسایدر گفته است که برخی اعضای تیم تحت سرپرستی او هنوز هم به توانش برای مدیریت این شرکت باور دارند و به هیچ وجه نگران تهدیدات استاربورد نیستند.

برخی کارکنان ظاهرا اینطور  احساس می کنند که شرکت در گذشته نیز با مشکلات اینچنینی دست و پنجه نرم کرده و عاقبت به شرایط عادی باز می گردد.

اما نادیده گرفتن تهدید استاربورد از سوی میر صرفا به پیام داخلی اش به کارکنان محدود نمی شد و در حالی که بسیاری از اعضای تیم مدیریتی اش از او درخواست می کردند که بیشتر به درخواست های این شرکت توجه نشان دهد او همچنان تاکید داشت که باید اعضا تمرکز خود را روی توسعه محصولات قرار دهند.

او باور داشت که یاهو با گوگل و فیسبوک رقابت دارد و تعصب بالایش به فعالیت های یاهو و محصولاتش باعث ایجاد نوعی حس بی اعتمادی نسبت به اطرافیانش شده بود.

اعتماد کور

اقدامات اخیر یاهو نشان میدهند که این شرکت ظاهرا باور دارد در نبرد خود با استاربورد به پیروزی دست پیدا می کند. روزی که قرار بود این دو شرکت برای نخستین بار با هم جلسه بگذارند، یاهو دو عضو جدید از هیئت مدیره خود را معرفی کرد بی آنکه در این باره با استاربورد مشورت کند و این اقدام نشان داد که میر خود را برای نبرد با استاربورد آماده می کند.

از طرفی این شرکت مذاکرات پنهانی و بلند مدتی را با خریداران احتمالی اش دارد و آنها را همچنان در صف انتظار نگه داشته که این اقدام به اعتقاد بسیاری باعث از دست رفتن خریداران احتمالی آن می شود.

البته هنوز هم این شانس وجود دارد که یاهو و استاربورد با هم به توافق برسند و در نتیجه از شکل گیری نبرد برای سلطه بر هیئت مدیره این غول اینترنتی پیشگیری به عمل بیاید. اما حتی در این صورت نیز تضمینی برای پیروزی استاربورد وجود ندارد.

بله استاربورد پیشتر توانسته کل اعضای هیئت مدیره Darden را جایگزین کند، اما این کار برای شرکتی با ابعاد و اندازه یاهو بسیاری دشوار است.

در هر حال عدم علاقمندی میر به همکاری این این شرکت سرمایه گذار نوعی تنش را میان آن دو به جود آورده و  احتمال شکل گیری رقابت برای سلطه یافتن بر تیم مدیریتی یاهو و در نتیجه برکناری ماریسا میر را بیش از هر زمان دیگری کرده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟