پاسخ نهایی اپل به FBI را مطالعه کنید

پاسخ نهایی اپل به FBI را مطالعه کنید

پرونده حقوقی میان FBI و اپل که تا همین چند روز پیش به سوی پیچیده تر شدن جلو می رفت، امروز به شکل ناگهانی به پایان خود رسید و سازمان یاد شده خبر داد که توانسته بدون کمک گرفتن از اپل، آیفون ۵c مورد استفاده در حادثه تروریستی شهر سان برناردینو را رمزگشایی کند و از اینجا به بعد، ادامه دادن این پرونده بی معنی است.

وزارت دادگستری آمریکا سپس در بیانیه ای اظهار نمود: «تلاش برای دستیابی به اطلاعات دستگاه های رمزگذاری شده، جهت حفظ امنیت عمومی، برای دولت همچنان یک اولویت خواهد بود؛ چه از طریق همکاری خود شرکت ها و چه از طریق حکم دادگاه.»

حال اپل هم در همین راستا پاسخ خود را منتشر نموده که می توانید آن را مطالعه نمایید.

«از ابتدای کار، ما اعتراض خود نسبت به FBI و درخواست آن مبنی بر ایجاد درب پشتی در آیفون ابراز کردیم، چرا که باور داریم چنین کاری اشتباه بوده و می تواند خطرات بسیاری در پی داشته باشد. این درخواست اکنون از سوی مقامات دولتی کنار گذاشته شده و از سوی اپل با آنها موافقتی صورت نگرفت. چنین پرونده ای، از ابتدای کار نباید ایجاد می شد.

ما همچنان تلاش خواهیم کرد تا به مقامات اجرا کننده قانون در زمینه پیشرفت تحقیقات شان یاری رسانیم؛ این کاری بوده که از ابتدا انجام داده ایم اما از طرفی، به ایمن تر کردن محصولات خود نیز خواهیم پرداخت چرا که در گذر زمان، مجبور به رویارویی با حملات و تهدیدهای بیشتری هستیم و باید از داده های خود محافظت به عمل آوریم.

اپل عمیقا باور دارد که کاربران در ایالات متحده و سراسر جهان، سزاوار داشتن دستگاه هایی با ضریب امنیت بالا هستند و به خاطر یک پرونده، نمی توان تمام کاربران در سراسر جهان را به خطر انداخت.

ایجاد این پرونده حقوقی، باعث شد تا موجی از نظرات ایجاد شود که بهتر است به شکل عمومی و رسمی، در مورد آنها بحث شود و حریم آزادی های مدنی مشخص گردند. اپل برای شرکت در چنین گفتگویی، متعهد باقی می ماند.»

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato