دوربین پرچمدار جدید HTC بالاترین رتبه را در بررسی های DxOMark به دست آورد

دوربین پرچمدار جدید HTC بالاترین رتبه را در بررسی های DxOMark به دست آورد

هرچند HTC توجه زیادی به بخش دوربین تلفن های هوشمند خود نشان می دهد، اما تجربه ی عکاسی پرچمداران اخیر، با وجود تلاش های شرکت تایوانی چندان راضی کننده نبود و همین موضوع را می توان یکی از دلایل شرایط نابسامان HTC در حال حاضر به حساب آورد. اکنون اما این سازنده ی خوش سابقه تمام توان خود را به کار گرفته تا با عرضه ی یک پرچمدار مجهز به دوربین عالی، خاطرات بد سالهای اخیر را ترمیم نماید.

تردیدی وجود ندارد که تا پیش از عرضه ی نهایی محصول به بازار نمی توان در مورد خصوصیات آن قضاوت کرد، اما بد نیست بدانید که نخستین نشانه ها از این موضوع حکایت دارند که سازنده سرانجام با HTC 10 موفق شده یک تجربه عالی در زمینه عکاسی برای کاربران فراهم آورد، چرا که سایت DxOMark که به بررسی عملکرد دوربین شهرت دارد، نام این تلفن هوشمند را با 88 امتیاز در صدر لیست و همطراز با رقیب قدرتمندی مثل Galaxy S7 Edge سامسونگ (بررسی دیجیاتو) قرار داده که پیشتر علمکرد بسیار مناسبی را در دنیای واقعی از خود به نمایش گذاشته است.

بر اساس آنچه DxOMark می گوید، دوربین HTC 10 تصاویر را با جزئیات بسیار مناسب ثبت می کند، میزان exposure مناسبی دارد، عملکرد فوکوس خودکار دستگاه در تمام شرایط سریع و دقیق است و از دیگر ویژگی های مثبت این بخش نیز می توان به عملکرد خوب کاهش نویز در شرایط کم نور و رنگهای طبیعی اشاره کرد.

البته هیچ دوربینی بدون ایراد نیست و وبسایت DxOMark نیز مواردی را به عنوان نقاط ضعف این تلفن هوشمند اعلام کرده است، از جمله وجود نقاط بیش از حد نورانی در محیط های روشن، کاهش جزئیات تصویر در برخی شرایط نوری و وجود برخی مشکلات در عملکرد فلش دستگاه.

DxOMark برای عملکرد فیلمبرداری این تلفن هوشمند نیز امتیاز 86 را در نظر گرفته و می گوید HTC 10 هنگام ضبط ویدیو در زمینه کاهش لرزش، میزان exposure، وایت بالانس و سرعت و دقت فوکوس خودکار از عملکرد مناسبی برخوردار است. این وب سایت البته ادعان دارد که برخی اوقات اگر دستگاه را هنگام فیلمبرداری به شکل افقی حرکت دهید، تاحدی اختلال در عملکرد فوکوس ایجاد خواهد شد.

در پایان لازم است اشاره کنیم که سازنده ویژگی های پیشرفته ای را برای دوربین پرچمدار جدید خود در نظر گرفته است، از جمله نسل دوم سنسور UltraPixel مجهز به پیکسل های بزرگتر 1.55 میکرونی، لرزشگیر اپتیکال و لنز با گشادگی دریچه دیافراگم اف 1.8 که میزان جذب نور را به گفته ی این شرکت تایوانی تا 135 درصد افزایش خواهد داد.

نظرات ۶۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.