اپل تایید کرد که دیگر از نسخه ویندوزی Quicktime پشتیبانی نمی کند

اپل تایید کرد که دیگر از نسخه ویندوزی Quicktime پشتیبانی نمی کند

در گذشته های اندک دور، شمار نه چندان زیادی از کاربران ویندوز تصمیم گرفتند که نرم افزار کوئیک تایم اپل را روی کامپیوترهای خود نصب کنند و از آنجا که این نرم افزار کاملا محجور و قدیمی شده است، به لحاظ امنیتی شدیدا در خطر قرار دارد.

هفته گذشته وزرات امنیت کشور آمریکا به کاربران ویندوز توصیه کرد که این برنامه را از روی کامپیوترهای خود پاک کنند و علت را هم شکاف های امنیتی بالقوه ای عنوان کرد که در این برنامه وجود دارند و حالا اپل نیز همین توصیه را به کاربران خود کرده است.

براساس گزارش وال استریت ژورنال اپل تایید کرده که از این پس از کوئیک تایم ۷ برای ویندوز پشتیبانی نخواهد کرد و آپدیتی هم برای آن ارائه نمی کند.

آنطور که شرکت ساکن کوپرتینو روی وبسایت خود آورده است، مدتهاست که استفاده از آیتونز منوط به نصب Quicktimes بوده است اما این مساله از زمان ارائه نسخه ۱۰.۵ که در اکتبر ۲۰۱۱ از راه رسید تغییر کرد.

این نرم افزار عمدتا برای پخش ویدئوهای تحت وب به کار می رفت اما طولی نکشید که از رونق افتاد و جای خود را به تکنولوژی هایی نظیر HTML5 داد. بنابراین، برای اغلب کاربران دلیلی وجود ندارد که این اپ را روی دستگاه شان نگه دارند. با در نظر داشتن تهدیدات امنیتی مهمی که هم اکنون پیش روی کاربران این نرم افزار قرار دارد و فقدان هرگونه آپدیت از سوی اپل، بهتر است که هرچه سریع تر این برنامه را از سوی سیستم خود پاک کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato