مک بوک ایر بروز رسانی شد؛ مدل پایه ۲۰۱۶ حالا با ۸ گیگابایت حافظه رم عرضه می شود

مک بوک ایر ۱۳ اینچ با قیمت ۹۹۹ دلاری اش، پرفروش ترین لپ تاپ اپل بوده است که البته تا پیش از امروز، دو مشکل بزرگ داشت: رزولوشن پایین نمایشگر که به ۱۴۴۰ در ۹۰۰ پیکسل می رسد و حافظه رم که برای مدل پایه، صرفا ۴ گیگابایت بود. در مدل ۲۰۱۶ مک بوک ایر ۱۳ اینچ که اپل دقایقی پیش آن را معرفی کرد، یکی از این مشکلات حل شده است.

اکنون این دستگاه با حافظه رم ۸ گیگابایتی برای مدل پایه عرضه می شود. البته شما پیش از این هم قادر بودید MacBook Air را با حافظه رم ۸ گیگابایتی بخرید، اما مجبور به پرداخت ۱۰۰ دلار اضافه تر می شدید. مشخصا رم ۴ گیگابایتی برای سیستم عامل های امروزی، حتی خود «El Capitan» به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و کافی نیست. حال با این اقدام، اپل می خواهد خبر دهد که مک بوک ایر قرار نیست به همین سادگی با ما خداحافظی کند.

در حال حاضر می توان گفت که مشکل بزرگ مک بوک ایر، همچنان نمایشگر غیر رتینای آن است؛ کیفیتی که اپل آن را در مک بوک ۱۲ اینچی اش جای داده اما از آوردنش به ایر، امتناع می ورزد.

در حال حاضر قیمت لپ تاپ های اپل به این صورت شده که مک بوک ایر ۱۱ اینچی قیمتی برابر با ۸۹۹ دلار دارد، نمونه ۱۳ اینچی با قیمت ۹۹۹ عرضه می شود و مک بوک ۱۲ اینچ و مک بوک پرو ۱۳ اینچ با قیمت ۱۲۹۹ دلار و مک بوک پروی ۱۵ اینچ، ۱۹۹۹ دلار خواهد بود.

در این میان لازم به اشاره است که اپل تنها حافظه رم در مدل پایه مک بوک ایر ۱۳ اینچ را افزایش داده و نمونه ۱۱ اینچی، هنوز با ۴ گیگابایت رم عرضه می شود. در نهایت باید اشاره کنیم که طراحی ظاهری مک بوک ایر، هیچ تغییری نسبت به نسل های قبلی نداشته است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟