ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

معاون ارشد سابق بخش مهندسی خودرو در تسلا، توسط اپل استخدام شد

وب سایت «Electrek» امروز گزارش می دهد که اپل، آقای «کریس پوریت» (Chris Porritt) را به استخدام خود در آورده . اما پوریت کیست و این خبر چرا مهم است؟ او تا سپتامبر ۲۰۱۵، معاون ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۵

وب سایت «Electrek» امروز گزارش می دهد که اپل، آقای «کریس پوریت» (Chris Porritt) را به استخدام خود در آورده . اما پوریت کیست و این خبر چرا مهم است؟ او تا سپتامبر ۲۰۱۵، معاون ارشد بخش مهندسی خودرو در شرکت تسلا بوده است.

اگر به خاطر داشته باشید، چهار ماه پیش خبر رسید که «استیو زدسکی» (Steve Zadesky) مسئول ارشد پروژه خودروی اپل، این شرکت را ترک کرده و احتمالا از آن زمان تا کنون شخص دیگری به طور موقت سرپرستی آن را بر عهده داشته. اما حالا، می توان یقین داشت که کریس پوریت مسئول پروژه خودروی اپل شده است.

پوریت در ماه مه ۲۰۱۳ به استخدام تسلا درآمد و اینطور که سایر کارمندان این شرکت می گویند، بسیار به شخص ایلان ماسک نزدیک بوده و در هفته چندین بار با وی جلسه داشته است. پوریت پیش از پیوستن به تسلا، برای ۱۶ سال سابقه کار در شرکت «استون مارتین» را در کارنامه خود داشته و در آن شرکت، سرپرست پروژه های بسیار مهمی بوده است.

تسلا هفته جالبی را پشت سر نگذاشت؛ جدا از آقای پوریت، روز گذشته خبر رسید که «ریکاردو بیاسینی» (Riccardo Biasini)، یکی دیگر از مهندسان ارشد تسلا توسط یک استارتاپ کوچک تحت عنوان «Comma.ai» به خدمت گرفته شده است.

از سال گذشته تا کنون رقابت تسلا و اپل با یکدیگر در جذب استعدادهای هم، وارد مرحله تازه ای شده و همین مسئله باعث شد تا خود ایلان ماسک بگوید که اپل، در واقع گورستان تسلا است. وی مدتی بعد و در مصاحبه با یک نشریه آلمانی، اظهار کرد که عقیده دارد اپل، در حال توسعه یک خودروی هوشمند است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی