دستبند Shock Clock شما را با شوک الکتریکی ناخوشایند از خواب بیدار می کند

سحرخیز بودن و بیدار شدن در ساعات اولیه صبح برای بسیاری از انسان ها یک چالش اساسی به حساب می آید. بسیاری از ما بدون توجه به این که شب قبل زود خوابیده باشیم یا نه، صبح به زحمت و با تقلای بسیار دل از رختخواب می کنیم. عده ای را نیز هیچ زنگ هشداری نمی تواند بیدارشان کند و به راحتی خواب می مانند و لذا ناچارند تبعات دیر رسیدن به محل کار یا تحصیل را تحمل کنند.

حالا دستبند Shock Clock از راه رسیده تا مشکل این افراد را برای همیشه حل کرده و تحت هر شرایطی شما را از خواب بیدار کند، آن هم با یک "شوک الکتریکی".

کافیست ساعت بیدارباش را در اپلیکیشن مربوطه در اسمارت فون خود وارد کنید تا این دستبند وظیفه شناس از سه روش مختلف (و گاهی با هر سه روش به طور همزمان) شما را بیدار کند. این روش ها شامل لرزش، بوق زدن و در نهایت یک شوک الکتریکی است. البته کاربر می تواند قدرت این شوک الکتریکی را از اپلیکیشن دستبند انتخاب کند؛ بنابراین همه چیز به سنگینی خواب شما بستگی دارد.

pavlokalarmjt_1200_wm

هدف از تولید این دستبند صرفاً شوک دادن و از جا پراندن فرد نیست، بلکه قرار است با استفاده از روشی سختگیرانه اما موثر، رفتار مغز شما را اصلاح کند. به بیان دیگر، بعد از چند بار چشیدن طعم شوک الکتریکی، مغز به مرور (و البته شاید به ضرب و زور) به بیدار شدن در آن ساعت خاص عادت می کند. بنابراین تصور بر این است که بعد از مدتی استفاده از این دستبند، دیگر برای بیدار شدن در ساعتی خاص، هیچ مشکلی نخواهید داشت، چراکه مغز شما همچنان می ترسد که دوباره تجربه ناخوشایند شوک الکتریکی را تجربه نماید.

چنین عملکردی ما را به یاد آزمایش های پاولوف و «شرطی سازی رفتار» می اندازد. کمپانی سازنده Shock Clock در گذشته نیز ایده مشابهی را برای درمان برخی عادت های ناخوشایند در انسان مطرح ساخته بود.

stagesofshockclock_IGG_-1_h8ahd0

اگر شما هم در هنگام صبح به سختی بیدار می شوید و گاه به گاه خواب می مانید، می توانید با ۷۹ دلار از این پروژه در سایت ایندیگوگو حمایت کنید و هر روز صبح با هیجانی مضاعف از خواب برخیزید.

pavlockalarm2_1200_wm-ed

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟