معرفی تلگرام فارسی؛ نسخه غیررسمی پیام رسان محبوب به زبان مادری

معرفی تلگرام فارسی؛ نسخه غیررسمی پیام رسان محبوب به زبان مادری

جای توضیح ندارد که بگوییم پیام رسان تلگرام اکنون به یکی از بهترین و پر طرفدارترین پیام رسان های بازار تبدیل شده. یک مسنجر سریع، ایمن و رایگان که خیل عظیمی از مخاطبین را در مدت زمانی کوتاه به خود جذب کرد. در کشور ما نیز تلگرام پرطرفدارترین پیام رسان اجتماعی است که اکنون چیزی بالغ بر ۴۰ میلیون نفر از هموطنان مان آن را روی دیوایس های خود نصب داشته و به صورت فعال مشغول استفاده از آن هستند.

جمعیت بسیار زیاد کاربران تلگرام از یک سو، و API متن بازش از سوی دیگر باعث شده تا توسعه دهندگان داخلی به فکر ساخت اپلیکیشن هایی بر پایه ی نسخه ی اصلی تلگرام بیفتند و سعی کنند نمونه ی شخصی ساز شده ی آن را با امکانات اضافه تر به کاربران ایرانی ارائه دهند. «گروه پرشین فاکس» یکی از همین توسعه دهندگان است. آن ها در اولین تجربه ی خود به سراغ نسخه ای غیررسمی از مسنجر تلگرام رفته اند.

ir.persianfox.messenger8

می توان گفت که پی تلگرام فارسی، برپایه ی اپلیکیشن تلگرام ریخته شده و در واقع یک نرم افزار شخص ثالث برای آن به شمار می رود. همانند دیگر نرم افزارهای شخص ثالثی که از API تلگرام بهره می جویند، تلگرام فارسی نیز API تلگرام را در اختیار خود گرفته و از آن برای ارائه امکانات بیشتر استفاده می کند.

اما تفاوت های اساسی تلگرام فارسی با نمونه ی اریجینال و رسمی آن چیست؟ یکی از مهم ترین این تفاوت ها فارسی سازی کامل تلگرام است. گروه پرشین فاکس با دقت و حوصله ی تمام، کلیه بخش های تلگرام را به فارسی برگردانده تا کاربران فارسی زبان و افراد فاقد تسلط بر زبان انگلیسی، بهتر بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

ir.persianfox.messenger7

در تلگرام فارسی نیز همانند قبل قادر خواهید بود گروه ایجاد کنید، یک چت مخفی را با طرف مقابل شروع کرده و چنل جدیدی بسازید. اما یکی از موارد منفی تلگرام فارسی در همین ابتدای کار خود را نشان می دهد. متاسفانه بروزرسانی تلگرام فارسی همگام با نسخه ی اورجینال نبوده و برخی از امکانات اضافی نسخه ی اصلی به صورت همزمان در اختیارتان قرار نمی گیرد.

به عنوان مثال، در این نسخه غیررسمی تنها قابلیت ایجاد گروه هایی با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر را دارا هستید. این در حالی است که در نسخه ی اصلی تلگرام و با آخرین آپدیت منتشر شده، قابلیت ایجاد گروه های ۵۰۰۰ نفره در اختیار کاربران گذاشته شده.

ir.persianfox.messenger12

اما یکی از شاخصه های اصلی تلگرام فارسی، که بیشتر به چشم می خورد، قابلیت های شخصی سازی آن است. بدین واسطه قادر خواهید بود تم اپلیکیشن را تغییر داده و به دلخواه شخصی سازی کنید، رنگ های متفاوتی برای بخش های مختلف آن در نظر بگیرید، فونت های نوشتاری آن را تغییر داده و بک گراند دلخواه خود را روی پنجره های چت بگذارید.

در واقع به هر تغییری که به زیباتر شدن محیط تلگرام کمک می کند در این نسخه غیررسمی دسترسی دارید. همچنین تلگرام فارسی به شما اجازه می دهد تا به جای اموجی های تلگرام، از اموجی های دیوایس همراهتان نیز استفاده کنید.

خوشبختانه تلگرام فارسی از نظر بقیه امکانات مشابه نمونه ی اصلی است. هم امنیت و سرعت لازم را دارد، و هم تمامی اطلاعات تان روی فضای ابری ذخیره می شود تا روی هر دیوایسی به آنها دسترسی داشته باشید.

در مجموع، تلگرام فارسی می تواند یک انتخاب مناسب برای کاربران فارسی زبان باشد. هر کاری که در تلگرام اصلی می کنید، در این نسخه غیررسمی هم قادر به انجامش هستید. درست مثل اپلیکیشن اصلی، تلگرام فارسی هم کاملا رایگان است و دانلود و تجربه اش را به همه کاربران فارسی زبان این اپلیکیشن پیام رسان محبوب توصیه می کنیم.

تلگرام فارسی (غیر رسمی)
  • تلگرام فارسی (غیر رسمی)
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: گروه پرشین فاکس
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲۱.۶ مگابایت
دانلود

کافه‌بازار

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato