گزارش اختصاصی دیجیاتو از مراسم رونمایی HTC 10 در تهران به همراه نگاه نزدیک به این محصول [تماشا کنید]

۲۴ فروردین ماه بود که HTC از پرچمدارن جدید خود پرده برداشت و امروز پرچمدار تایوانی در کشورمان نیز معرفی شد.

امروز ساعت ۱۰ صبح، شرکت HTC در هتل اسپیناس پالاس تهران، رسانه های ایرانی را نیز با پرچمدار تازه از راه رسیده ی خود آشنا کرد. طی این رویداد ابتدا «نیراج ست » (مدیر بازاریابی در مناطق خاورمیانه و آفریقا) مراسم را با توضیحات ابتدایی خود در مورد اهداف پیش روی HTC آغاز نمود و پس از آن، «دنیل خیاط» (مدیر محصولات HTC در مناطق خاورمیانه و آفریقا) توضیحاتی کامل را در رابطه با مشخصه های فنی HTC 10 ارائه داد.

HTC10-2-w1200
«دنیل خیاط»، مدیر محصولات HTC در مناطق خاورمیانه و آفریقا

در نهایت نیز نیراج ست به همراه دنیل خیاط، اقدام به پاسخ دادن به پرسش های خبرنگاران نمودند. در هنگام برگزاری مراسم، توضیحات کامل فنی در مورد همه مشخصه های HTC 10 از سوی دنیل خیاط عرضه شد. جالب اینجا بود که مدیر محصولات HTC در مناطق خاورمیانه و آفریقا، اذعان نمود که HTC تا پیش از این موبایل هایی عالی توسعه داده اما در یک بخش عملکرد چندان مطلوبی نداشته که آن قسمت، دوربین بوده است.

IMG_9669-w1200-w1200

وی بیان نمود اکنون وعده می دهد که شرکت متبوعش این مشکل را به صورت کامل برطرف کرده و کاربران می توانند به کیفیت تصویر و فیلم برداری پرچمدار مورد بحث، اطمینان کامل داشته باشند.

IMG_9670-w1200-w1200

این در حالیست که مدیران یاد شده، به شکل کامل از طراحی فلزی و تغییرات اعمال شده بر آن نیز دفاع کرده و آن را بهترین در نوع خود دانستند که البته حالا، تکامل ویژه ای نیز یافته است.

اما در جلسه پرسش و پاسخ، اتفاقات جالب تری رخ داد. از آقایان «ست» و «خیاط» پرسیده شد که تلفن همراه HTC 10 Lifestyle به ایران خواهد رسید یا خیر، و آیا این محصول (که از چیپست مجتمع ضعیف تری بهره می برد) قرار است به دست کاربران ایرانی برسد، که پاسخ مدیران منفی بود. این طور که دو شخص یاد شده بیان نمودند، تلفن همراه Lifestyle تنها یک گونه ی ارزان تر از محصول مورد اشاره است و قرار نیست به جای پرچمدار اصلی یعنی HTC 10 به دست کاربران ایرانی برسد.

در بخش دیگر، از مدیران HTC پرسش شد که چرا قیمت این پرچمدار که اکنون باید حالتی رقابتی با سایرین را تجربه کند، ۷۰۰ دلار است. آقای «ست» در پاسخ گفت که هنوز برای این محصول در ایران قیمتی تعیین نشده و قرار است قیمت HTC 10 در هر نقطه از جهان به شکل مطلوبی انتخاب گردد. وی همچنین تاریخ دقیق عرضه این موبایل در ایران را بیان ننمود و صرفا اذعان داشت که قرار است در هفته ابتدایی ماه مه (۱۲ الی ۱۹ اردیبهشت) عرضه شود.

HTC10-w1200

اما مدیران اچ تی سی، در خصوص علت وجود نداشتن ویژگی مقاومت در برابر آب و مایعات، بیان نمودند که پرچمدار های آنها، از ابتدا فلزی بوده اند و این مسئله در مورد HTC 10 استثنا نیست. از سوی دیگر، افرادی که به موبایل های ضدآب علاقه دارند، معمولا آنها را برای عکاسی به زیر آب می برند. در نهایت مدیران HTC اذعان نمودند که به علت فلزی بودن بدنه موبایل مورد بحث، این پرچمدار گزینه مناسبی برای تماس با آب و عکاسی زیر آب نیست و به همین دلیل نیازی هم به این ویژگی وجود نداشته است.

در نهایت هم بین مراسم اعلام شد که اچ تی سی تصمیم ندارد به زودی بسته سلامت خود (Healthbox) و همچنین هدست واقعیت مجازی Vive را در ایران عرضه کند. علت نیز چنین بیان شد که از این دو محصول در ایالات متحده و سایر نقاط جهان استقبال چشمگیری به وجود آمده و به همین دلیل، HTC فعلا قادر نیست آنها را به ایران بیاورد و برنامه دقیقی برای چنین کاری وجود ندارد.

در پایان مراسم فرصتی دست داد تا HTC 10 را مورد آزمایش قرار داده و سپس یک ویدیوی نگاه نزدیک برای تان تهیه کنیم.