آئودی از طرح مفهومی تازه خود پرده برداشت؛ اسکیت برد سه منظوره در صندوق عقب ماشین

روز گذشته و در جریان نمایشگاه خودروی پکن آئودی از طرح مفهومی تازه ای به نام Connected Mobility یا حرکت هوشمند پرده برداشت که روی مدل تولیدی Q3 آن پیاده سازی شده بود.

البته خود ماشین اهمیت چندانی نداشت و بخش جالب ماجرا به داخل خودرو باز می گشت؛ نوعی تخته الکتریکی زیبا که وقتی درون صندوق عقب ماشین قرار داشت به صورت خودکار خود را شارژ می کرد.

ایده اصلی این طرح مفهومی آن است که سیستم رهگیری ماشین به صورت خودکار تشخیص می دهد اگر از اسکیت برد استفاده کنید زودتر به مقصد خود می رسید یا اینکه بهتر است با ماشین رانندگی کنید. در صورتی که سیستم استفاده از اسکیت برد را بهتر تشخیص دهد آنگاه در وهله نخست محلی را برای پارک ماشین به شما پیشنهاد می دهد.

این تخته که در واقع یک اثرهنری بیش-مهندسی شده می توان خواندش از آلومینیوم و فیبر کربنی ساخته شده و می شود در سه مد مختلف از آن استفاده نمود: می توانید درست مانند یک اسکیت برد معمولی آن را به کار ببرید یک دستگیره را به بدنه اش متصل کرده و تحت عنوان اسکوتر سوارش شوید یا اینکه آن را در وضعیتی به نام Cargo قرار دهید و خریدهای خود را درونش قرار داده و به مسیرتان ادامه دهید تا تخته به صورت خودکار و با استفاده از اسمارت فون یا ساعت هوشمندتان شما را دنبال نماید.