تلاش FBI برای پنهان سازی شیوه رمزگشایی از آیفون سن برناردینو ادامه دارد

تلاش FBI برای پنهان سازی شیوه رمزگشایی از آیفون سن برناردینو ادامه دارد

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که پلیس فدرال آمریکا ابزاری را از یک شرکت شخص ثالث خریداری کرده که می تواند آیفون ۵c را رمزگشایی کند اما مسئله اینجاست که این اداره تحقیقاتی، دانش مورد نیاز برای توسعه نسخه بهود یافته از وسیله ای که خریداری کرده را ندارد.

اکنون FBI تمام تلاش خود را به کار گرفته تا روش هک کردن آیفون را برای خود به عنوان یک راز سر به مهر نگه دارد. انتظار می رود که در روزهای پیش رو، سازمان یاد شده توضیحات کاملی را به مقامات ارشد دولتی در همین زمینه ارائه دهد.

در این میان سخنگوی اپل نیز گفته های پیشین وکیل ارشد این شرکت را تکرار کرده و می گوید که قطعا این آسیب پذیری، عمر کوتاهی خواهد داشت و اپل آن را در اولین فرصت رفع خواهد کرد.

پیش از این شخص اول FBI موسوم به «جیمز کامی» «James Comey » عنوان نموده بود که خرید ابزار مورد نیاز جهت رمزگشایی از آیفون ۵c برای آنها بیشتر از ۱ میلیون دلار هزینه دربرداشته است.

در هر حال، FBI اکنون مدعیست که به دلیل اینکه ابزار یاد شده را از یک شرکت شخص ثالث دیگر خریده و خودش آن را توسعه نداده، آگاهی خاصی در مورد نحوه کارکردش ندارد و ارائه توضیح به مقامات ارشد دولتی، امری بیهوده است. در این میان اپل پیش از این گفته بود که برای دست یافتن به روش مورد استفاده از سوی اف بی آی، به شکایت از این سازمان روی نمی آورد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato