همه چیز درباره آیفون 13
گوگل پلی از این پس حجم دقیق بروزرسانی اپلیکیشن ها را به اطلاع شما می رساند

گوگل پلی از این پس حجم دقیق بروزرسانی اپلیکیشن ها را به اطلاع شما می رساند

هر بار که اپلیکیشنی را در گوگل پلی آپدیت می کنید، نیازی نیست که برای این کار مجددا به دانلود پکیج کامل اپ اقدام کنید. این سرویس به قدر کافی هوشمند هست که فقط بخش های بروز شده و تغییر یافته اپ را به تلفن هوشمند شما ارسال کند. از این پس گوگل پلی علاوه بر این کار، به قابلیتی مجهز شده که می تواند به شما حجم دقیق بروزرسانی مورد نظر را هم اطلاع بدهد.

گوگل حدودا چهار سال پیش قابلیت بروزرسانی «دلتا» را به پلی استور اضافه کرد؛ نوعی از بروزرسانی که فقط تغییرات جدید هر اپلیکیشن را به اپ نصب شده در دستگاه های اندرویدی اضافه کرده و از دانلود پکیج کامل جلوگیری می کند.

به عنوان مثال اگر اپلیکیشنی ۵۰ مگابایت حجم داشته و چند آیکن جدید به مجموعه اش اضافه کند، نیازی نیست که برای بروزرسانی به نسخه بعدی تمام آن ۵۰ مگابایت را دوباره دانلود کنید، بلکه گوگل پلی برای بروزرسانی اپ فقط آیکن های جدید را دانلود می کند که شاید حجم آن بیشتر از یکی دو مگابایت نباشد.

این سیستم بروزرسانی علیرغم مزایایی که برای مشترکین اینترنت های ضعیف دارد، دچار مشکلی هم هست و آن هم اینکه پیش از بروزرسانی دقیقا نمی دانید که برای این کار چه مقدار حجم مصرف خواهید کرد. بخش بزرگی از این موضوع به عدم نمایش حجم کامل برخی اپلیکیشن ها در گوگل پلی استور باز می گردد.

حالا گوگل پلی با ارتقای سیستم بروزرسانی «دلتا» این مشکل را از سر راهتان برداشته و از این به بعد فقط «حجم دقیقی که برای بروزرسانی اپلیکیشن ها مصرف می کنید» را به اطلاع شما می رساند. بنابراین از این طریق می توانید مدیریت بهتری بر میزان مصرف اینترنت خود داشته و از بروزرسانی های بی مورد پرهیز کنید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato