مایکروسافت: ویندوز ۱۰ برای برخی کاربران رایگان باقی می ماند

مایکروسافت: ویندوز ۱۰ برای برخی کاربران رایگان باقی می ماند

همانگونه که روز گذشته در میان خبرها مشاهده کردید، مایکروسافت بالاخره عنوان نمود که از تاریخ ۲۹ جولای، طرح بروز رسانی رایگان برای کاربران ویندوز ۷ و ۸.۱ به نسخه دهم این پلتفرم پایان خواهد یافت؛ همانطور که از سال گذشته چنین وعده ای داده شده بود.

پس از این تاریخ، هر کاربری که بخواهد نسخه دهم ویندوز را دریافت کند، باید مبلغ نامشخصی را به مایکروسافت پرداخت نماید، که برخی گمانه زنی می کنند احتمالا این رقم، معادل ۱۱۹ دلار برای نسخه خانگی ویندوز باشد.

ساعتی پیش ولی مایکروسافت موضوع دیگری را مطرح کرد و بیان نمود ویندوز ۱۰ برای برخی از کاربران رایگان باقی خواهد ماند و مایکروسافت هزینه ای از آنها دریافت نخواهد کرد. مایکروسافت در بخش «دسترسی پذیری» (Accessibility) از وبلاگ رسمی خود می نویسد:

«همانطور که احتمالا شنیده اید، پیشنهاد بروز رسانی رایگان برای کاربران ویندو ۷ و ۸.۱ به ویندوز ۱۰ در تاریخ ۲۹ جولای به پایان خواهد رسید. در این بین& باید شفاف سازی کنیم که این سیاست به کاربرانی که از تکنولوژی های یاری رسان استفاده می کنند، مرتبط نخواهد بود. ما به دیدگاه های پیشین خود در زمینه استفاده کاربرانی که از فناوری های کمک رسان بهره می گیرند متعهد هستیم و این دسته از افراد همچنان قابلیت بروز رسانی رایگان به ویندوز ۱۰ را خواهند داشت. در آینده اطلاعات جامع تری در مورد نحوه بهره گیری افراد یاد شده برای دریافت بروز رسانی رایگان اعلام خواهد شد.»

مایکروسافت در واقع می گوید افرادی که دارای ناتوانی ها و اختلالات مختلف هستند، می توانند در آینده به شکل رایگان به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند.

اما در متن نوشته شده از سوی مایکروسافت، توضیحاتی هم در مورد دیدگاه های پیشین در رابطه با قابلیت های دسترسی پذیری داده شده است. این نکته ارجاعی است به دسامبر گذشته، زمانی که ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت وعده داده بود که بهبود شرایط دسترسی پذیری، به هسته اصلی ماموریت شرکت متبوعش بدل می گردد. وی در ایمیلی که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ برای کارکنان مایکروسافت ارسال کرد، از اهمیت والای همین هدف گفت.

ویندوز ۱۰ بهبودهای بسیار زیادی را برای افراد معلول به همراه داشته و مایکروسافت اکنون می کوشد تا همین ویژگی ها، در ادامه به صورت رایگان در اختیار چنین کاربرانی قرار بگیرند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato