با Henlen آشنا شوید؛ ساعت هوشمندی با بدنه های قابل تعویض

در حال حاضر اسمارت واچ ها گجت هایی کاملا سلیقه ای هستند. این محصولات البته کارکردهای مفیدی دارند اما هنوز قابلیت هایشان به حدی نرسیده که بتوانند همه را به خرید مجاب نمایند.

در هر حال، هرچه ساعت های هوشمند پیشرفته تر می شوند به هدف نهایی شان که همانا همراه ساختن حداکثری کاربران با خود است نیز نزدیک تر می گردند. البته کم اقبالی این دستگاه ها در جلب توجه کاربران تاحدودی به خاطر نداشتن سبک و استایل منحصربفرد است.

اغلب اسمارت واچ ها این روزها قابلیت تعویض بند دارند و به لطف مواردی نظیر بندهای Mode که برای ساعت های مبتنی بر Android Wear ارائه شده اند نیز کاربران می توانند تا حدودی هماهنگی لازم را میان این اکسسوری و سبک لباس پوشیدن خود برقرار نمایند با این همه خود ساعت همان شکل و شمایل اولیه اش را خواهد داشت و نمی توان تغییر چندانی در آن اعمال نمود.

حال برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال محصولی متفاوت می گردند گجتی به نام Henlen ارائه شده است؛ یک اسمارت واچ اندرویدی که در سایت کیک استارتر عرضه گردیده و به کاربران خود امکان می دهد قطعات داخلی ساعت را درون یک بدنه هایی کاملا متفاوت قرار دهند و استایل تازه ای را برای آن تعریف  نمایند.

این ساعت از پلتفرم پوشیدنی اندروید بهره می گیرد و آنطور که سازنده اش گفته است، اینترفیس اختصاصی خود به نام Henlen OS را خواهد داشت و می تواند بسیاری از فعالیت های اسمارت واچ ها از جمله دریافت هشدار مربوط به اعلان، نمایش زمان و تعامل با اپلیکیشن های مختلف را بر عهده بگیرد.

Henlen برای آنکه فعالیت هایش را به شکلی سازمان یافته و مرتب به انجام برساند آنها را در داخل گروه های مختلف طبقه بندی می کند و از این لحاظ می توان گفت که رویکردی کاملا متفاوت را در پیش گرفته است.

سه گروه مختلف برای وظایف این ساعت تعریف شده اند که عبارتند از تماس های از دست رفته، پیام ها و رسانه های اجتماعی نظیر ایسنتاگرام، فیسبوک، توئیتر و بسیاری دیگر. پیام ها کلیه مواردی که از طریق اپ های چت، ایمیل و اس ام اس برایتان ارسال می گردند را در برخواهند گرفت.

در مورد طراحی هم باید بگوییم که این ساعت دو بدنه متفاوت از هم دارد و شرکت سازنده نیز وعده داده که در آینده موارد بیشتری را به آنها اضافه خواهد کرد. اما در مورد دو بدنه کنونی باید بگوییم که یکی از آنها اندکی محکم تر است و Commander  خوانده شده. این بدنه یکی از بندهای شرکت Nato را دارد. بدنه دیگر که شکلی معمولی تری دارد Covert خوانده می شود و بندی از جنس چرم دارد. هر کدام از دو مدل یاد شده در قالب دو رنگ متفاوت و البته بندهای متناسب با آن رنگ عرضه می گردند.

قطعات ساعت هم درون محفظه ای قرار دارند که شرکت سازنده آن را Cell خوانده و این محفظه در واقع همان چیزی است که در داخل بدنه های مختلف جای می گیرد و کارکرد یه ساعت واقعی را به آنها میدهد.

نمایشگر این ساعت از گوریلا گلس ضد خش ساخته شده و در مورد مشخصات فنی اش هم باید بگوییم که چهار گیگابایت حافظه داخلی، در کنار پردازنده 1.2 گیگاهرتزی دو هسته ای مدیاتک و پنل گرد 1.39 اینچی AMOLED برای این ساعت در نظر گرفته شده است.

Henlen Watch هم با دستگاه های مبتنی بر iOS و هم اندروید سازگار است. قیمت  این محصول برای آنها که پروژه کیک استارتر را حمایت کنند از 185 دلار شروع می شوند و طبق برآوردهای صورت گرفته از ماه فوریه 2017 نیز کاربران می توانند سفارش های خود را دریافت نمایند.