گزارش جدید IDC از پیشتازی اپ استور اپل در میزان سود حاصله از فروش اپلیکیشن ها حکایت دارد

گزارش جدید IDC از پیشتازی اپ استور اپل در میزان سود حاصله از فروش اپلیکیشن ها حکایت دارد

روز گذشته موسسه آماری IDC آمار جدیدی منتشر کرده که از پیشتازی اپ استور اپل در میزان سود حاصله از فروش اپلیکیشن ها حکایت می کند. طبق این آمار، سال گذشته اپ استور موفق شده تا %۵۸ از سود فروش اپلیکیشن ها در سراسر دنیا را به خود اختصاص دهد، و این در حالی است که گوگل پلی فقط توانسته تا %۳۶ از سود فروش را عاید خود کند.

با وجود آنکه تنها %۱۵ از اپلیکیشن های نصب شده در سراسر دنیا مربوط به پلتفرم اپل بوده اند، اما همین میزان کم درآمدی بالغ بر ۳۴.۲ میلیارد دلار از طریق پرداخت های درون برنامه ای را برای اپل به همراه داشته است. در حقیقت سهم اپل از سود مستقیم حاصله از اپلیکیشن ها نسبت به سال گذشته %۳۶ افزایش یافته، اما در عوض در تعداد نصب اپلیکیشن ها با کاهشی به میزان %۸ مواجه بوده است.

IDC تخمین می زند که کاربران تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۵، نزدیک به ۱۵۶ میلیارد اپلیکیشن را در گجت های خود نصب کرده اند. لازم به ذکر است که IDC در محاسبه سود مستقیم حاصله از اپلیکیشن ها، سهم تبلیغات (که گوگل و فیسبوک در صدر آن هستند) را لحاظ نکرده است.

یکی از دلایل موفقیت اپل احتمالا به قیمت گجت های آیفون باز می گردد. از آنجا که دیوایس های هوشمند این شرکت در مقایسه با دیگر محصولات قیمت بالاتری دارند، ظاهرا کاربران شان هم تمایل بیشتری به خرید اپلیکیشن های پولی و پرداخت های درون برنامه ای از خود نشان می دهند.

اما رقیب اصلی اپ استور، گوگل پلی است که %۶۰ از سهم نصب اپلیکیشن ها در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داده. تعداد بیشتر گجت های اندرویدی در سراسر دنیا هر چند باعث شده تا پلی استور بیشترین سهم از نصب اپلیکیشن ها را داشته باشد، اما در عوض در زمینه سود حاصله از فروش اپلیکیشن ها به میزان فاحشی نسبت به اپ استور عقب تر است.

شایان ذکر است که سرویس های مختلف اپل طی سه ماهه اخیر، بیش از ۵.۹ میلیارد دلار برای کوپرتینویی ها سودآوری داشته اند که در مقایسه با آمار سال گذشته با افزایشی بیست درصدی مواجه بوده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato