تحلیلگران نیمه دوم سال 2016 را برای تامین کنندگان اپل، دشوار پیش بینی می کنند

تحلیلگران نیمه دوم سال 2016 را برای تامین کنندگان اپل، دشوار پیش بینی می کنند

تامین کنندگان تایوانی و آسیایی اپل گویا امسال را با خیال راحت پشت سر نخواهند گذاشت. با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در مورد میزان موفقیت آیفون ۷ در بازار، حالا تحلیلگران معتقدند که نیمه دوم سال ۲۰۱۶، برای تامین کنندگان دشوار خواهد بود.

برای مثال، TSMC که ۱۰۰% چیپ های A10 را برای آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس تولید می کند، در نیمه دوم سال کاهشی را مشاهده خواهد کرد و فقط ۷۰ الی ۸۰ درصد کل چیپ ها را می سازد.

اپل بزرگ ترین مشتری TSMC محسوب می شود و طی سال گذشته ۲۵.۹۳ میلیارد دلار (۱۶ درصد) از کل درآمد شرکت ثالث را سبب بوده است. در مجموع، سود خالص شرکت ۹.۸۳ میلیارد دلار بود. اما فردی که می گوید با این مجموعه آشنا است، پیش بینی افزایش درآمد ۴ درصدی و عدم تغییر در سوددهی را دارند. علت اصلی عدم افزایش سوددهی کمپانی، کاهش سفارش ها از سوی اپل عنوان شده است.

TSMC پیش بینی کرده که درآمد و سود سالیانه آن ها طی ۲۰۱۶ بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یابد اما اکثرا پژوهشگران نظر مخالفی دارند. اخیرا، مینگ-چی کو که در زمینه محصولات اپل نظرات قاطعی می دهد گفته که آیفون بعدی نقاط جذابی برای خریداران ندارد و احتمالا فروش بسیاری نمی کند اما در عوض سال ۲۰۱۷، آیفون ۸ با تغییراتی بسیار عمده خواهد آمد.

سهام اپل حالا در پایین ترین حالت ممکن طی ۵۲ هفته گذشته به فروش می رسد اما کوپرتینو همچنان میزبان ارزشمندترین کمپانی دنیا است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato