طبق برآوردهای صورت گرفته، هزینه واحد تحقیق و توسعه اپل در سال جاری میلادی بالغ بر 10 میلیارد دلار خواهد بود

طبق برآوردهای صورت گرفته، هزینه واحد تحقیق و توسعه اپل در سال جاری میلادی بالغ بر 10 میلیارد دلار خواهد بود

همانطور که احتمالا در خبرها خوانده اید، آیفون دیگر فروش سابق را ندارد و همین اشباع شدن بازار اسمارت فون، اپل را ترغیب نموده که به دنبال «محصول بزرگ بعدی» اش باشد چراکه ناکامی در رسیدن به این مهم به معنای شکستی بزرگ برای آن است.

حالا گزارش تازه ای منتشر شده که این خبر را تایید می کند و براساس آن، شرکت ساکن کوپرتینو در تلاش است تا بودجه بخش تحقیقات و توسعه خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرد.

براساس این گزارش، بودجه R&D این کمپانی در سال ۲۰۱۶ میلادی با رقم نجومی ۱۰ میلیارد دلار برابری میکند و این در حالی است که چهار سال پیش یعنی در سال ۲۰۱۲، مبلغ اختصاص یافته به این بخش از ۳ میلیارد دلار تجاوز نمی کرد.

فرضیه مطرح شده در خصوص این افزایش قابل توجه آن است که کوپرتینویی ها در تلاشند تا محصول بزرگ بعدی شان را ارائه نمایند زیرا ارتقاء خدمات نرم افزاری و سخت افزاری این شرکت دیگر نمی تواند تغییر فاحشی در درآمدهای آن ایجاد کند و شایعاتی که در خصوص فعالیت های مخفیانه آن مطرح می شوند نیز این گمانه زنی ها را تقویت می کنند.

برای نمونه طبق برخی خبرها میدانیم که این غول فناوری روی تولید یک خودرو (احتمالا خودران) کار می کند و ایده اپل تی وی نیز از ذهن کارشناسان و مهندسانش عبور کرده. حتی طبق برخی گفته ها، اپل روی محصولاتی در حوزه واقعیت مجازی کار می کند.

فارغ از اینکه شرکت مورد بحث چه پروژه هایی را در دست انجام داشته باشد، روشن است که عمده فعالیت های آتی آن حول مقوله موبایل تمرکز ندارد. این را هم باید اضافه کنیم که اپل تنها شرکتی نیست که چنین مبلغ گزافی را خرج حوزه تحقیق و توسعه خود کرده است. پیشتر نام های بزرگی نظیر سامسونگ، گوگل، مایکروسافت، اینتل و آمازون نیز از سال ۲۰۱۴ به این طرف بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار را به این واحد خود اختصاص داده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato