تنها چند هفته قبل از معرفی iOS 10 شمار کاربران نسخه کنونی این سیستم عامل از مرز 84 درصد عبور کرد

تنها چند هفته قبل از معرفی iOS 10 شمار کاربران نسخه کنونی این سیستم عامل از مرز 84 درصد عبور کرد

در حالی که تنها چند هفته تا برگزاری کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل باقی مانده است (که احتمالا هم به رونمایی از iOS 10 مربوط می شود) اپل فاش ساخته که ۸۴ درصد از کاربران آن، سیستم های خود را به iOS 9 آپگرید کرده اند که هم اکنون آخرین نسخه از سیستم عامل موبایلی این شرکت محسوب می شود.

برای آنکه درک بهتری از این آمار داشته باشید باید بگوییم که این رقم ۴ درصد نسبت به رقم اعلام شده از سوی اپل در جریان مراسم رونمایی از آیفون اس ای بیشتر است و مهم تر از همه اینکه شمار کاربران جدیدترین نسخه از اندروید در مقابل آن رنگ می بازد.

Screen-Shot-2016-05-16-at-09.01.25

مارشملوی اندروید که نخستین بار در جریان کنفرانس I/O گوگل در ماه می سال ۲۰۱۵ معرفی شد و در اکتبر همان سال رسما در اختیار کاربران قرار گرفت در حال حاضر تنها ۷.۵ درصد از کل جمعیت استفاده کنندگان از سیستم عامل متتن باز موبایلی شرکت ساکن مانتین ویو را به خود اختصاص داده است.

بخش اعظمی از کاربران اندروید (۳۵.۶ درصد) همچنان از نسخه آبنبات چوب استفاده می کنند که در سال ۲۰۱۴ میلادی عرضه شد و کیت کت نیز که در سال ۲۰۱۳ از راه رسید تنها ۳۲.۵درصد از جمعیت این کاربران را به خود اختصاص می دهد.

البته اضافه کنیم که iOS 9 رسما تا ماه سپتامبر (اواخر تابستان) جایگزین نخواهد شد، با این همه، بعد از برگزاری کنفرانس اپل، توسعه دهندگان بخش اعظمی از تلاش های خود را به جدیدترین نسخه آن اختصاص خواهند داد.

در هر حال، شرکت ساکن کوپرتینو همچنان به ارائه آپدیت برای iOS 9 ادامه می دهد. اوایل این ماه، این کمپانی نسخه بتای iOS 9.3.2 را در اختیار توسعه دهندگان ثبت شده و البته تست کنندگان عادی قرار داد که حاوی پچ مربوط باگ Game Center و امکان استفاده از قابلیت شیفت شب در وضعیت Low Power بود.

شما انتظار دارید که این شرکت چه آپدیت هایی را به iOS 10 بیاورد؟

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato