برتری فایرفاکس از لحاظ میزان استفاده بر مرورگرهای IE و Edge مایکروسافت

برتری فایرفاکس از لحاظ میزان استفاده بر مرورگرهای IE و Edge مایکروسافت

برتری فایرفاکس از لحاظ میزان استفاده بر مرورگرهای IE و Edge مایکروسافت

نسخه دسکتاپ مرورگر باسابقه فایرفاکس در ماه آوریل برای اولین بار توانست اینترنت اکسپلورر و مرورگر اج را در زمینه میزان استفاده پشت سر بگذارد. بر اساس گزارش تازه کمپانی StatCounter که ماهیانه آمار بازدید ۱۵ میلیون صفحه را در ۳ میلیون وب سایت رصد می کند، مرورگر فایرفاکس بالاخره توانست با سهم ۱۵.۶ درصدی خود از ترافیک وب در رایانه های رومیزی، مرورگرهای قدیمی و جدید مایکروسافت را پشت سر گذاشته و بعد از کروم با سهم ۶۰ درصدی، در جایگاه دوم قرار بگیرد.

نکته جالب اینجاست که این جایگاه، نه به دلیل افزایش کاربران فایرفاکس، که به علت کاهش محسوس استفاده از IE و Edge حاصل شده است. سهم فایرفاکس در ماه فوریه برابر با ۱۶.۱ درصد بوده است.

ذکر این نکته ضروری است که درصدهای فوق بر حسب میزان استفاده و نه تعداد کاربران به دست آمده است. آمارهای netmarketshare نشان می دهد که اینترنت اکسپلورر از لحاظ تعداد کاربران، با ۴۴.۳ درصد همچنان جایگاه اول را میان مرورگرهای مختلف در اختیار دارد. بعد از آن کروم با ۳۷.۹ درصد رتبه دوم را از آن خود کرده است. البته مرورگر قدیمی مایکروسافت در طی یک سال گذشته ۱۰ درصد از سهم خود را به رقیب جوانترش از گوگل واگذار نموده است.

مدیرعامل StatCounter در این باره می گوید: «مایکروسافت انتظار داشت که عرضه ویندوز ۱۰ بتواند سهم مرورگرهایش را به طور محسوسی افزایش دهد، اما در عمل دیدیم که این گونه نشد. کروم تنها مرورگریست که به طور مداوم در حال رشد است»

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل