پرچمداران سامسونگ احتمالا در سه ماهه چهارم امسال بروزرسانی اندروید N را دریافت می کنند

پرچمداران سامسونگ احتمالا در سه ماهه چهارم امسال بروزرسانی اندروید N را دریافت می کنند

رونمایی زودهنگام از اندروید N شاید بسیاری را به وجد آورده باشد، اما برای صاحبان موبایل های پرچمدار سامسونگ این موضوع مثل یک سیلی محکم بود، چرا که هنوز بروزرسانی مارشملو در بسیاری از کشورهای دنیا برای موبایل های پرچمدار این کمپانی عرضه نشده است.

اما غول کره ای طی چند ماه گذشته، آهسته و پیوسته به گسترش بازه منطقه ای ارائه بروزرسانی اندروید ۶.۰ مشغول بوده و از گزارشات جدید پیداست که قصد دارد تا نسخه نهایی اندروید N را نیز تا پایان سه ماهه چهارم سال جاری در اختیار صاحبان گجت های پرچمدارش قرار بدهد.

سه ماهه چهارم هر سال، زمانی است که معمولا سامسونگ بروزرسانی های بزرگ اندروید را در آن منتشر می کند، اما این موضوع بدان معنا هم نیست که باید همیشه انتظار آپدیت های مهم را در این بازه زمانی داشته باشیم. به عنوان مثال، عرضه نسخه بتای مارشملو برای گلکسی S6 و S6 اج از دسامبر سال گذشته آغاز شد، اما نسخه نهایی اواخر ژانویه و فقط در کشور کره جنوبی در اختیار کاربران قرار گرفت.

با توجه به این موضوع می توان انتظار داشت که اندروید N نیز به همین سرنوشت دچار شود؛ یعنی پیش از شروع سال ۲۰۱۷ فقط تعداد محدودی از کاربران بتوانند آن را دریافت کنند و دیگران برای انتشار بروزرسانی مجبور باشند تا چند ماه دیگر هم منتظر بمانند.

البته این احتمال هم هست که با توجه به سرعت عمل گوگل در ارائه نسخه بتای اندروید N، سامسونگ هم از این رویه پیروی کند. به گفته منابع آگاه گجت های گلکسی S6، گلکسی S6 اج، گلکسی S6 اج پلاس، گلکسی S7، گلکسی S7 اج و گلکسی نوت ۵ اولین اسمارت فون هایی خواهند بود که این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. بعد از آن نوبت به تبلت های گلکسی می رسد که احتمالا Galaxy Tab S2 اولین تبلت غول کره ای باشد که در سال ۲۰۱۷ آن را دریافت می کند.

ضمنا هنوز مشخص نیست که آیا گلکسی نوت ۶ با اندروید N از جعبه بیرون خواهد آمد یا خیر. به گفته منابع آگاه، توسعه فرمویر نوت ۶ هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد، بنابراین هنوز نمی توان در مورد اینکه سیستم عامل پیش فرض آن چه نسخه ای از اندروید است قضاوت نمود.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato