گوگل در بروزرسانی تازه تلاش می کند Android Pay را به یک سیستم جهانی تبادل مالی تبدیل نماید

گوگل در بروزرسانی تازه تلاش می کند Android Pay را به یک سیستم جهانی تبادل مالی تبدیل نماید

گوگل امروز سرانجام پس از مدتها انتظار، آغاز فعالیت سرویس Android Pay را در انگلستان اعلام کرد، سرویسی که البته شرکت ساکن مانتین ویو آن را تنها به عنوان یک روش پرداخت الکترونیکی نگاه نمی کند و بر همین اساس از API جدیدی برای این سرویس پرده برداشته که به توسعه دهندگان امکان می دهد خدمات Android Pay به شکل های متنوع تری مورد استفاده قرار دهند. برای مثال خرید مبتنی بر وب را در نظر داشته باشید که قرار است روند خرید را ساده تر کند، اما در عوض برای انجام آن نیاز است کاربر فرم های متعددی را پر کرده و مراحل زمان گیری را برای تکمیل روند خرید خود به انجام برساند.

گوگل برای حل چنین ایرادی از API موسوم به PaymentRequest پرده برداری کرده که با همکاری تیم توسعه ی کروم ساخته شده و به اپلیکیشن هایی که این API را مورد استفاده قرار دهند امکان می دهد به جای اینکه فرم های متعدد را برای تکمیل در مقابل کاربر قرار دهند، روند خرید را با تنها چند اشاره و tap به پایان برسانند. علاوه بر این یک API دیگر نیز به نام Save to Android Pay وجود دارد که عملکردی مشابه برنامه های موسوم به loyalty (برای ارائه ی تخفیف به مشتری های دائمی) خواهد داشت، به این شکل که کاربر با مراجعه به فروشگاه و به سادگی با نزدیک کردن تلفن هوشمند خود به گیرنده ی NFC موجود در فروشگاه، خرید خود را در سوابق ثبت کرده و متناسب با آن تخفیف دریافت نماید.

البته تردیدی وجود ندارد که موفقیت در این راه، بدون همکاری فروشگاه ها و مراکزی که Android Pay قرار است در آنها مورد استفاده قرار گیرد نخواهد بود. یکی از مقامات گوگل در این زمینه می گوید شرکت ساکن مانتین ویو با بانک های مختلفی وارد مذاکره شده تا خدمات Android Pay را به اپلیکیشن های رسمی خود اضافه نمایند، تصمیمی که اگر به حقیقت بپیوندد، کاربران بسیاری را خواسته یا ناخواسته به استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی گوگل وادار خواهد ساخت.

گوگل حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و با «بانک آمریکا» وارد همکاری شده تا امکان برداشت وجه از برخی خودپردازهای این بانک با استفاده از Android Pay وجود داشته باشد، تصمیمی که از برنامه ی گوگل برای گسترش قابلیت های خدمات Android Pay حکایت دارد و تا حدودی نشان می دهد این سرویس قادر است در آینده چه نقشی در حوزه ی پرداخت های الکترونیکی بر عهده گیرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato