معرفی بازی آخرین مدافع؛ تانکی ها

معرفی بازی آخرین مدافع؛ تانکی ها

فکر کنیم «شبیه ساز تانکی» از معدود سبک هایی باشد که بازیکن ها به خوبی روند پیشرفت آن را احساس کردند. چون این نوع آثار محبوبیت بالایی در کنسول های قدیمی داشتند. متاسفانه در طول سال های گذشته شاهد فروغ کمتر این سبک در صنعت گیمینگ بودیم. به گونه ای که اگر بخواهیم بازی های موفق تانکی، در دهه قبل را لیست کنیم به تعداد انگشت های دو دست هم نرسیم.

آخرین مدافع آمده تا با استفاده از المان های معمول صنعت گیمینگ و بخشیدن رنگ و روی جدید به آن ها با نبردهای تانکی، لحظات لذت بخشی را برای بازیکن ها به ارمغان بیاورد. از همین ابتدا بگوییم هیچ عنوانی عاری از مشکل نیست و ما هم قصد نداریم تنها به تعریف از آخرین مدافع بپردازیم. ولی اگر به دنبال یک عنوان تانکی در بازار داخلی هستید، شاید این بازی بهترین انتخاب ممکن باشد.

مکانیزم های گیم پلی آخرین مدافع به سه حرکت اصلی خلاصه می شوند: کنترل تانک، هدف گیری و شلیک. در بازی باید با انگشت های دست چپ خود تانک را به حرکت در بیاورید تا علاوه بر گریز از تیرهای دشمنان، در تیرس مناسب برای نابودی آن ها قرار بگیرید. با انگشت های دست راست هم می توانید هدف گیری و شلیک کنید.

آخرین دفاع

هسته اصلی بازی را همین صحبت های بالا تشکیل می دهند. در این بین سه قابلیت ویژه با نام های افزایش سلامتی، افزایش قدرت گلوله و افزایش سرعت هم برای تانک ها در نظر گرفته شده که با کلیک روی آن ها می توانید به مزایایی دسترسی پیدا کنید. این نکته را بگوییم که در ابتدا بازی، استودیو سازنده تعدادی از ویژگی های نام برده را در اختیارتان قرار داده است. اما برای داشتن بیشترشان باید سکه خرج کنید. سکه ها هم از طریق پیروزی در مراحل به دست می آیند.

البته کاربرد ارز درون بازی تنها به همین ویژگی محدود نبوده و از آن برای خرید تانک هایی با قدرت گوناگون هم می توان استفاده کرد. به صورت کلی در بازی هفت تانک وجود دارد که به دلیل نبود قابلیت ارتقا، کمی اندک به نظر می رسد. یکی از بزرگترین مشکلات بازی به همین ویژگی اختصاص دارد، عدم تنوع کافی. تا مرحله پانزدهم که ما پیش رفتیم، متاسفانه تمامی مبارزات تنها در یک محیط رخ می دادند.

طبیعتا این ویژگی منفی در کنار نبود المان های ارتقا موجب می گردد بازیکن پس از مدتی خسته شود. اگر بخواهیم قبل از جمع بندی نگاهی هم به گرافیک بیندازیم، باید بگوییم آخرین مدافع نه تنها در این قسمت حرفی برای گفتن ندارد بلکه بسیار ضعیف عمل کرده است. تکسچرهای محیط کیفیت بسیار پایینی دارند. اگر بازی حداقل دارای مناطق بیشتری بود می توانستیم از مشکل گفته شده چشم پوشی کنیم، ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

شاید با وجود مشکلاتی که در متن به آن ها اشاره کردیم، خیلی تمایلی به تجربه آخرین مدافع نشان دهید. ولی ما حرف آخر را همان ابتدا متن زدیم. فارغ از جذابیت های معمول، اگر به دنبال یک عنوان تانکی در بازار داخلی هستید، شاید این بازی بهترین انتخاب ممکن باشد. قبل از پایان متن، لازم است بگوییم اگر خیلی به آثار تانکی علاقه دارید، عنوان بسیار معروف World of Tanks Blitz هم از دست ندهید.

آخرین مدافع
  • آخرین مدافع
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: glim games
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۶.۱ مگابایت
دانلود

کافه‌بازار

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato