ترابردپذیری شماره موبایل در حال سپری کردن آزمایشات نهایی

ترابردپذیری شماره موبایل در حال سپری کردن آزمایشات نهایی

بنابر مصاحبه اخیر معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با خبرگزاری مهر، اپراتورهای مخابراتی در حال انجام آزمایشات نهایی برای اجرایی کردن طرح ترابردپذیری هستند.

آقای «صادق عباسی شکوه»، معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در این باره می گوید: «شرایط اجرای طرح برای تمامی مشترکان تلفن همراه، تقریبا آماده است و آزمایش های اولیه برای اطمینان از آمادگی شبکه اپراتورهای موبایل انجام شده و در این زمینه اطمینان به دست آمده است.»

وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر آزمایش نهایی نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شود، این طرح در هفته آینده عملیاتی خواهد شد. عباسی شکوه همچنین اضافه کرد که تا کنون در تست هایی که انجام شده، مشکلی خاصی مشاهده نشده و بیش از ۹۹ درصد از آزمایشات با موفقیت پشت سر گذاشته شده اند اما در آزمایش نهایی، قرار است همه چیز در شرایط واقعی تست شود تا باز هم اطمینان حاصل گردد که اختلالی در ارتباط مشترکان به وجود نخواهد آمد.

او در ادامه بیان نمود که این احتمال هم وجود دارد که در ابتدا، این طرح به شکل محدود برای یک اپراتور خاص اجرایی شود، چرا که شاید آن اپراتور، ظرفیت پذیرش بیش از حد مشترکین را نداشته باشد. آقای عباسی همچنین اذعان داشت که محدودیت ترابردپذیری به تعداد دو مرتبه در یک سال، در ابتدای کار اعمال گشته و در ادامه، این محدودیت برداشته خواهد شد.

لازم به ذکر است که پیش از این، هزینه این طرح ۵ هزار تومان اعلام شده بود و کاربران می توانند تمام مراحل، به جز مرحله نهایی که اعمال تغییر در سیم کارت است را به شکل الکترونیکی انجام دهند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato