ساخت سریع ترین مدار مجتمع پوشیدنی و کشسان توسط محققان آمریکایی

ساخت سریع ترین مدار مجتمع پوشیدنی و کشسان توسط محققان آمریکایی

گجت های پوشیدنی مختلفی که این روزها وارد بازار می شوند بسیار هوشمندند اما این محصولات بعضا می توانند حجیم باشند و به خاطر الزام به اتصال به دستگاه های موبایل، محدودیت های مختلفی دارند.

همین مساله مهندسان را بر آن داشته تا تکنولوژی هایی آنچنان باریک و قدرتمند را ارائه دهند که حتی می شود آنها را روی پوست قرار داد. حالا دانشمندان دانشگاه ویسکانسین مدیسون به سرپرستی Zhenqiang «جک» ما، سریع ترین مدارهای کشسان پوشیدنی را طراحی کرده اند که می توانند به عنوان تتو روی پوست بنشینند و نیاز به استفاده از سیم و تراشه را از بین ببرند.

این پلتفرم تازه که شکلی شبیه به مار دارد از فرکانس های مختلف در بازه ۳ تا ۳۰۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند که این میزان نیز در محدوده استاندارد ۵G قرار می گیرد. در دستگاه های موبایل، ارتباطات نسل پنجم سرعت و پوشش بیشتر را به ارمغان می آورند. مهندسان مبتکر این پلتفرم مدعی شدند که به لطف ساخت لوازم و تجهیزات الکترونیکی پوستی، ممکن است کاربران امکان پیدا کنند که علائم حیاتی خود را بدون نیاز به ترک منزل برای پزشک معالج شان ارسال نمایند.

البته ایده مطرح شده از سوی این گروه زیاد هم منحصربفرد نیست اما مدار مجتمع تهیه شده توسط آقای ما و تیم تحت سرپرستی اش نسبت به موارد ساخته شده قبلی ظریف تر است و در زمان استفاده اثر کمتری را از خود بر جای می گذارد.

برای نمونه برخی نمونه های ساخته شده قبلی ابعادی برابر با ۰.۶۴ میلیمتر دارند اما محصول ارائه شده توسط پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین مدیسون از ۲۵ میکرومتر (معادل با ۰.۰۲۵ میلیمتر) تجاوز نمی کند).

دفتر تحقیقات علمی نیروی هوایی آمریکا همچنین از تحقیقات انجام شده توسط ما حمایت کرده است و مدعی شده کشف صورت گرفته در زمینه محصولات پوشیدنی می تواند آینده خلبانی را هم متحول نماید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato