ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

72 اموجی جدید مورد تایید کنسرسیوم Unicode قرار گرفت

کنسرسیوم Unicode اخیرا به 72 اموجی جدید چراغ سبز نشان که داده مطمئنا برای مکالمات بسیاری از کاربران کارآمد خواهند بود و بزودی در دسترس قرار خواهند گرفت. از میان این اموجی های جدید، می ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰

کنسرسیوم Unicode اخیرا به 72 اموجی جدید چراغ سبز نشان که داده مطمئنا برای مکالمات بسیاری از کاربران کارآمد خواهند بود و بزودی در دسترس قرار خواهند گرفت. از میان این اموجی های جدید، می توان به اموجی پینوکیو، که برای متهم کردن طرف مقابل به دروغ به کار خواهد رفت، یک دلقک، پن کیکی با سیروپ شکلات، شخصی در حال گرفتن سلفی و یک خفاش اشاره کرد.

این اموجی ها بزودی در ورژن 9.0 یونیکُد قرار خواهند گرفت که تا به امروز، 1601 اموجی در خود جای داده است. از میان دیگر اموجی های جالب توجه، جای دارد به تصویری برای فیس پالم (قرار دادن دست روی صورت به نشانه ناامیدی)، ROLF (خندیدن در حال غلت زدن روی زمین یا Rolling on the Floor Laughing)، و یک علامت دست به معنای «با من تماس بگیر» نیز اشاره شود.

انتظار می رود که این 72 اموجی جدید به همراه iOS 10 و اندروید N در دسترس مخاطبان قرار گیرند. لازم به اشاره است که در ابتدا تعداد اموجی های طراحی شده، 77 عدد بود اما تنها 72 عدد از آنها مورد تایید Unicode قرار گرفت.

Unicode هنوز به صورت رسمی این اموجی ها را به نمایش نگذاشته اما وب سایت Emojipedia.org، تصویری طراحی نموده که شکل احتمالی برخی از اموجی های جدید را به ما نشان می دهند.

emoji copy

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی