تا پایان امسال ۱۵ میلیون کارت هوشمند ملی صادر می شود

تا پایان امسال ۱۵ میلیون کارت هوشمند ملی صادر می شود

محمدابراهیم طریقت، معاون سازمان ثبت احوال کشور از صدور ۱۵ میلیون کارت هوشمند ملی تا پایان امسال خبر داده و گفته است: «صدور کارت هوشمند ملی فرصتی است که برای ایجاد زیرساخت‌ های شناسایی ایجاد ولی متأسفانه دچار مرور زمان شد».

وی با اشاره به تأخیر در تحویل کارت هوشمند ملی و لزوم عذرخواهی در این زمینه خاطرنشان کرده است امسال شرایط به گونه‌ ای است که می‌ توان صدور کارت هوشمند ملی را با سرعت بیشتری پیگیری کرد. معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال کشور تعداد کارت های هوشمند ملی صادر شده از ابتدای پروژه تا امروز را ۱۰ میلیون عنوان کرده است که بیش از ۹ میلیون آن به مردم تحویل شده و مابقی نیز تحویل می شود.

طریقت تعداد کارت های هوشمند ملی صادر شده تا پایان سال ۹۵ را ۱۵ میلیون پیش بینی کرده و پیرامون اولویت های سازمان ثبت احوال در صدور کارت های جدید گفته است: افرادی که هیچ نوع کارتی دریافت نکرده و کارت اولی هستند (ایرانیان بالای ۱۵ سال که هیچ کارتی دریافت نکرده‌اند) در اولویت دریافت کارت هوشمند ملی قرار دارند».

به گفته ی ایشان کسانی که به هر دلیل کارت ملی آنها باید تعویض شود نیز در اولویت صدور کارت هوشمند ملی هستند، اما نیازی به مراجعه ی همه ی افراد دیگری که کارت معتبر ملی دارند نیست. معاون سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرده است برای این قشر نیز به تدریج کارت هوشمند ملی صادر می شود.

وی درباره وضعیت کارت‌ های ملی فعلی که در اختیار مردم قرار دارد گفته است: «تمام کارت‌ های در دست مردم بر اساس مصوبه ی هیئت وزیران تا پایان سال ۹۶ معتبر هستند و نیازی نیست برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند».

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato