هوآوی تا کنون ۸۰ میلیون چیپست کایرین را در موبایل هایش به کار گرفته است

هوآوی تا کنون ۸۰ میلیون چیپست کایرین را در موبایل هایش به کار گرفته است

هوآوی تا کنون ۸۰ میلیون چیپست کایرین را در موبایل هایش به کار گرفته است

هوآوی به لطف یکی از زیر مجموعه های خود به نام «HiSilicon»، از سال ۲۰۰۹ تا کنون مشغول توسعه چیپست های «کایرین» است و حالا پرقدرت ترین نمونه از سیستم-بر-چیپ یاد شده، کایرین ۹۵۵ نام دارد که می توان عملکرد حاصل از رایانش آن را در پرچمدار همین کمپانی به نام هوآوی P9 مشاهده کرد.

امروز ولی خبر می رسد که شرکت چینی مذکور، از مرز تولید و فروش ۸۰ میلیون چیپست کایرین عبور کرده است. در گذر این سال ها، چینی ها چندین نمونه مختلف از چیپست کایرین را توسعه داده و آنها را در موبایل های خود به کار گرفته اند. یکی از اهداف اصلی هوآوی از این کار، پایین تر آوردن قیمت تمام شده محصولات خود بود و با تولید چیپست ها به صورت خانگی، دیگر نیازی به تهیه آن از کوالکام، مدیاتک یا سامسونگ نداشت.

هوآوی خودش طراح و توسعه دهنده چیپست های کایرین است و بر همین اساس اختیار کامل در زمینه بهینه سازی آنها را در دست دارد. در حال حاضر آخرین ساخته از این سری، هم از نظر مصرف انرژی و هم از نظر سرعت پردازشی، هم ردیف با اسنپدراگون ۸۲۰ از کوالکام است در حالی که چیپست Helio X20 از مدیاتک را پشت سر می گذارد.

همانگونه که ذکر شد، هوآوی برای پایین آوردن هزینه تمام شده محصولات خود، چیپست های خانگی اش را توسعه داد و آنها را در موبایل هایش به کار گرفت و به همین دلیل هم می تواند پرچمدارانش را با قیمتی کمتر از رقبا به بازار ارائه دهد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل