پاسخ غیرمنتظره سیری، امیدها برای افزودن شدن «دارک مُد» به iOS 10 را افزایش می دهد

پاسخ غیرمنتظره سیری، امیدها برای افزودن شدن «دارک مُد» به iOS 10 را افزایش می دهد

پاسخ غیرمنتظره سیری، امیدها برای افزودن شدن «دارک مُد» به iOS 10 را افزایش می دهد

تعدادی از کاربران سایت AppleInsider ظاهرا به سیری فرمان داده اند تا وضعیت موسوم به دارک مد را روی یک دستگاه بهره مند از iOS فعال نماید و با این پاسخ روبرو شده اند که «متاسفم اما نمی توانم این تنظیمات را تغییر دهم». این پاسخ با در نظر داشتن اینکه سیستم عامل مورد بحث هم اکنون فاقد چنین قابلیتی است اندکی عجیب به نظر می آید.

محض اطلاع شما باید بگوییم که به طور معمول وقتی از سیری درخواست می شود که یک قابلیت پشتیبانی نشده را تغییر دهد، پاسخ می دهد «من متوجه نمی شوم». علاوه بر این، اگر دستیار دیجیتال یاد شده قادر به سفارشی سازی امکان مورد نظر کاربر نباشد، درخواست کننده را در مورد محدودیت هایش مطلع کرده و عذرخواهی می کند.

در حال حاضر iOS از دارک مد پشتیبانی نمی کند و نزدیک ترین قابلیت به آن «نایت شیفت» نام دارد که در iOS 9 گنجانده شده است. با این همه، کاربران مک می توانند به تنظیمات خاصی دسترسی پیدا کنند که نوار منو و داک اپلیکیشن ها را از رنگ خاکستری روشن به مشکی تغییر می دهد. در واقع آپشن گرافیکی دارک یا تیره همزمان با ارائه OS X 10.10 Yosemite در سال ۲۰۱۴ بود که به سیستم های مک آمد.

این را هم اضافه نماییم که اپل در گذشته گزینه هایی را برای مشاهده تصویر با روشنایی اندک (از جمله وضعیتی به نام نایت تایم در مپس) را به پلتفرم موبایلی خود آورده بود، اما چنین امکانی را برای تغییر ظاهر و روشنایی کلی سیستم عامل یاد شده در نظر نگرفته بود.

حالا با این کشف انتظار می رود که در جریان کنفرانس امشب چنین قابلیتی نیز معرفی گردد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل