ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

عامل حمله تروریستی اخیر فرانسه با «فیسبوک لایو»‌ از منزل قربانیان ویدیوی زنده استریم کرده است

گزارش های رسانه های فرانسوی حاکی از آن هستند که مرد ۲۵ ساله ی فرانسوی، متهم به قتل دو نیروی پلیس فرانسه در حومه ی پاریس، حمله ی خود را روی Facebook Live  استریم کرده است. ...

پیام ادیب
نوشته شده توسط پیام ادیب | ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۰

گزارش های رسانه های فرانسوی حاکی از آن هستند که مرد ۲۵ ساله ی فرانسوی، متهم به قتل دو نیروی پلیس فرانسه در حومه ی پاریس، حمله ی خود را روی Facebook Live  استریم کرده است.

مظنون، که لاروسی آبالا نام دارد، عصر دوشنبه یکی از فرماندهان پلیس را روبروی منزلش با ضربات چاقو به قتل رسانده و سپس همسر و پسر ۳ ساله ی او را به گروگان گرفته است. پس از این واقعه نیروهای امنیتی به منزل مذکور یورش برده و گروگانگیر را از پای در آوردند. پسر کوچک، از این حادثه جان سالم به در می برد اما مادرش که او نیز جزو نیروهای پلیس بوده چنین اقبالی نداشته و پیکر بی جانش در منزل پیدا می شود. داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

abbala

اما یک روزنامه نگار ساکن پاریس به نام دیوید تامسون، در توئیت های خود به این موضوع اشاره کرده است که آبالا از داخل منزل قربانیان به صورت زنده ویدیویی روی فیسبوک لایو استریم کرده است. یکی از خبرگزاری های فرانسوی با ذکر منابع مختلف گزارش داده است آبالا در این ویدیوی ۱۳ دقیقه ای سوگند وفاداری به داعش خورده و عکس هایی از دو قربانی این واقعه ی تروریستی را نشان داده است. به گفته ی تامسون وقتی آبالا مشغول استریم کردن این ویدیو بوده، پسر ۳ ساله ی این زوج فرانسوی پشت مبل در تصویر مشاهده می شود، آلابا نیز می گوید هنوز نمی داند با او چه کار باید بکند.

تامسون گفته است آبالا عکس قربانیان حمله ی تروریستی خود را حتی روی حساب های فیسبوکش نیز منتشر کرده و خواستار حملات بیشتر به نیروهای پلیس، نگهبانان زندان ها، روزنامه نگاران، و رپر ها شده و نام برخی از آنها را نیز در ویدیو به زبان آورده است. او سپس گفته رقابت های فوتبال جام باشگاه های اروپا که در حال حاضر در فرانسه در حال برگزاری است به گورستان تبدیل خواهد شد. دو حساب کاربری فیسبوک مرتبط با او نیز از آن زمان تا کنون مسدود شده است.

آبالا برای سرویس های امنیتی فرانسه فردی شناخته شده محسوب می شده و به خاطر ارتباطش با فرد دیگری که فرانسه را به قصد سوریه ترک کرده تحت نظر بوده است. او در سال ۲۰۱۳ به خاطر همکاری در جذب نیروهای افراطی پاکستانی و افغانستانی محکوم شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • The parsa
    The parsa | ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

    شما هم الان دنبال لینک فیلمشین؟ یا من فقط اینطوریم؟ ?

مطالب پیشنهادی