جزئيات تازه ای از افزایش تعرفه تلفن ثابت؛ اضافه شدن هزینه جدیدی تحت عنوان «حداقل کارکرد خط»

جزئيات تازه ای از افزایش تعرفه تلفن ثابت؛ اضافه شدن هزینه جدیدی تحت عنوان «حداقل کارکرد خط»

ماجرای کاهش تعرفه ی اینترنت که هنوز معلوم نیست دقیقاً چگونه بر مشتری نهایی اثر می گذارد، و افزایش تعرفه ی تلفن ثابت که ظرف یک چشم به هم زدن از همین ماه اجرایی می شود، شباهت عجیبی هم به مصرع شناخته شده ای از «نظامی گنجوی» پیدا کرده است که می گوید: «هر دم از این باغ بری می رسد»، به نحوی که هر از گاهی جزئیات تازه ای از آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

همانگونه که در جریان هستید، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبات تازه ای درباره ی تغییر تعرفه ی اینترنت و تلفن ثابت داشته که جزئیات کامل آن هنوز چندان برای افکار عمومی روشن نیست. تا اینجا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش ۵۰ درصدی تعرفه ی هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت خبر داده و گفته است این افزایش قیمت از ماه پیش رو اجرایی می شود. به این ترتیب تعرفه ی هر دقیقه مکالمه ی داخل شهری از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش می یابد. این در حالی است که پیش از این عنوان شده بود برای افزایش تعرفه ی تلفن ثابت، به تأیید دولت نیاز است.

البته ظاهراً مصوبه ی کمیسیون درباره ی تلفن ثابت به همینجا ختم نمی شود و بندهای دیگری نیز دارد. شنیده ها حاکی از آن هستند که در یکی از بند های این مصوبه، حداقل کارکردی برای هر خط در دو بخش شهری و روستایی تعیین شده است، به این معنا که چه از تلفن ثابت خود استفاده کنید و چه نکنید، باید هزینه ی مشخصی تحت عنوان «حداقل کارکرد خط» بپردازید که ظاهراً میزان آن برای مشترکان شهری ۳۳۰ و برای مشترکان روستایی ۲۰۰ دقیقه در هر دوره است؛ یعنی به ترتیب ۱۴۸۵ و ۹۰۰ تومان. اگر بیش از این حداقل کارکرد مصرف داشته باشید نیز متناسب با استفاده، مبلغ بیشتری از شما دریافت خواهد شد.

مصوبه ی یادشده احتمالاً جزئیات بیشتری نیز دارد که به محض انتشار به اطلاع شما خواهیم رساند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato