ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شکایت کوالکام از میزو بر سر نقض پتنت های 3G و 4G

کوالکام، بزرگ ترین سازنده ی چیپ در دنیا و مالک چند پتنت مهم ارتباطات 3G و 4G، در پکن علیه Meizu اقامه ی دعوی کرده است. حرف کوالکام این است که میزو در حال استفاده ...

پیام ادیب
نوشته شده توسط پیام ادیب | ۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵

کوالکام، بزرگ ترین سازنده ی چیپ در دنیا و مالک چند پتنت مهم ارتباطات 3G و 4G، در پکن علیه Meizu اقامه ی دعوی کرده است. حرف کوالکام این است که میزو در حال استفاده ی غیر قانونی از دارایی های معنوی این تولیدکننده ی مستقر در امریکاست.

کوالکام در حال حاضر در حال محافظت از فناوری های به ثبت رسیده ی خود در بزرگ ترین بازار تلفن های هوشمند دنیا یعنی چین است. سال گذشته، مقامات چین کوالکام را با جریمه ای نزدیک به ۱ میلیارد دلار به خاطر ادعاهایی در حوزه ی قوانین ضد انحصار شوکه کردند. از آن زمان تا کنون کوالکام موفق شده است با تعدادی از تولیدکنندگان چینی تلفن های هوشمند از جمله لنوو، هوآوی، و شیائومی بر سر پتنت به توافق برسد. با این حال ظاهراً میزو در نبود قرارداد، در حال استفاده از پتنت های کوالکام است.

به گفته ی قائم مقام اجرایی کوالکام، «میزو انتخاب کرده که بدون اجازه ی رسمی از فناوری های کوالکام استفاده کند، که نه تنها غیر قانونی است، بلکه در حق دیگر دارندگان لایسنس که با احترام و پایبندی به قوانین و حقوق پتنت رفتار می کنند نیز ظلم محسوب می شود و در نهایت به زیست بوم موبایل و مصرف کنندگان آسیب می رساند».

کوالکام ادعا می کند که برای قرارداد بستن با میزو تلاش کرده است اما با عقب کشیدن میزو از میز مذاکره، مجبور شده است برای محافظت از دارایی معنوی خود، از این تولید کننده ی چینی شکایت کند. لی نیان، معاون رئیس میزو، در پیامی که روی صفحه ی رسمی میزو در اپلیکیشن پیام رسان WeChat منتشر کرده نوشته است: «میزو همیشه ارتباط نزدیک خود را در مورد مسائل مرتبط با پتنت ها با کوالکام حفظ کرده و مذاکرات عمیق متعددی با آنها داشته است. اگر آنها با مذاکره ی کسب و کاری راضی نمی شوند، ما به حق کوالکام برای اقدام قانونی احترام می گذاریم».

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی