دکمه هوم آیفون ۷ به فناوری فورس تاچ مجهز خواهد بود [شایعه]

دکمه هوم آیفون ۷ به فناوری فورس تاچ مجهز خواهد بود [شایعه]

پیش از این هم شنیده بودیم که اپل به دنبال جایگزینی دکمه های فیزیکی آیفون های خود با راه حل ها و راهکارهایی دیگر است. اما حالا یکی از تحلیل گران که با زنجیره تامین قطعات این شرکت در ارتباط است، مدعی شده که کمپانی مذکور قصد دارد در جدیدترین نسخه آیفون، از فناوری فورس تاچ در دکمه home بهره ببرد.

«فورس تاچ» نام دیگر فناوری تاچ سه بعدی یا (۳D Touch) است که تا به امروز شاهد حضور آن در نمایشگر آیفون و اپل واچ بوده ایم. در این فناوری سیستم قادر به تشخیص میزان فشار وارده از انگشت کاربر و دریافت فرامین مختلف با توجه به همین تفاوت نیرو در لمس است. به نظر می رسد اپل قصد دارد با استفاده از این روش حرکت فیزیکی دکمه هوم را از بین برده و آن را در جای خود ثابت کند. به طور معمول بیشترین آمار خرابی ها در آیفون های اپل مربوط به همین دکمه است.

طبق گفته های تحلیلگر مذکور، این دکمه همانند ترک پد مک بوک های اپل، مجهز به موتوری برای شبیه سازی حس فشرده شدن خواهد بود، ضمن این که به مانند سابق شناسایی اثر انگشت کاربر نیز توسط همین دکمه انجام خواهد گرفت.

نتیجه این که احتمال واقعی بودن این شایعه بسیار زیاد است. تنها باید دید آیا می توان با این دکمه home جدید هم اشیایی را وزن نمود یا خیر؟

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato