ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

اولین رویداد مشترک انستیتو ملی بازی سازی در خارج از کشور پس از انفجار فرودگاه آتاتورک لغو شد

در پی حمله انتحاری شب گذشته گروه داعش به فرودگاه آتاتورک استانبول، رویداد مشترک انستیتو ملی بازی سازی ایران با دانشگاه باغچه شهیر لغو شد. این اولین رویدادی بود که انستیتو ملی بازی سازی با ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰

در پی حمله انتحاری شب گذشته گروه داعش به فرودگاه آتاتورک استانبول، رویداد مشترک انستیتو ملی بازی سازی ایران با دانشگاه باغچه شهیر لغو شد. این اولین رویدادی بود که انستیتو ملی بازی سازی با نهادهای خارجی و فرای مرزهای ایران قصد برگزاری آن را داشت.

شب گذشته و ساعاتی پیش از حملات تروریستی، تیمی از بازی سازان و دانشجویان انستیتو ملی بازی سازی، تهران را به مقصد استانبول ترک کرده بودند اما انفجار در فرودگاه، دقیقا نیم ساعت پیش از فرود هواپیمای حامل تیم انستیتو ملی رخ داد و خلبان هواپیما تصمیم به بازگشت به تهران می گیرد.

در این حمله تروریستی که شب گذشته و در سه ترمینال ورودی فرودگاه روی داد، عوامل انتحاری گروه داعش پس از گشودن آتش به سوی مردم، نسبت به انفجار بمب های همراه خود اقدام کردند و 36 نفر را به کام مرگ کشیدند. قریب به 150 نفر نیز زخمی شده اند که دست کم حال 6 نفر از آن ها وخیم گزارش شده است.

روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای گزارش می دهد که به طبع حملات اخیر صورت گرفته، مسئولان انستیتو ملی نسبت به برگزاری این رویداد مشترک بدگمانی هایی داشتند اما با توجه به هماهنگی های صورت گرفته میان دو نهاد، در نهایت تصمیم به برگزاری آن گرفته شد.

خسرو کرد میهن، مدیر بازرسی بنیاد ملی بازی های رایانه ای می گوید که در عین اطلاع کافی از امنیت ناپایدار استانبول، تدابیر خاصی اندیشیده شده بود تا سفر بازی سازها و دانشجویان تا حد امکان به دور از هر گونه خطری باشد.

نه تنها عبور و مرور تیم اعزامی طی روز در سطح شهر ممنوع اعلام شده بود، بلکه حتی مدیران بنیاد به برگزاری هیچ بخش از مراسم طی شب رضایت نداده بودند. لازم به ذکر است که جهت کاهش تردد با وسایل نقلیه عمومی، محل اقامت تیم اعزامی، نزدیک ترین هتل به دانشگاه باغچه شهیر در نظر گرفته شده بود.

با این حال، کرد میهن خبر می دهد که انفجار در فرودگاه اتفاقی پیش بینی نشده بود و خوشبختانه تیم اعزامی در صحت و سلامت کامل به تهران بازگشتند و خطری جان شان را تهدید نکرده است.

رویداد مذکور حالا اما به طور کلی لغو شده و بعید به نظر می رسد که این رویداد مشترک زمانی دیگر در این کشور برگزار شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی