تغییر و تحول در بخش موبایل ال جی با ادامه روند نزولی فروش

تغییر و تحول در بخش موبایل ال جی با ادامه روند نزولی فروش

اگر بخواهیم تولید کنندگان تلفن های هوشمندی را نام ببریم که در دنیای اندروید، درآمد خوبی برای خود رقم می زنند، تعداد شرکت هایی که به ذهن می رسند زیاد نیست. در واقع شاید تنها بتوان سامسونگ را با این تعریف همخوان دانست و بس. ال جی نیز سعی داشته رقیب نزدیک تری برای سامسونگ باشد اما دستگاه های تولیدی اش هنوز به خوبی سامسونگ به فروش نمی رسند. از تلفن هوشمند G5 ال جی که در کنگره ی جهانی موبایل در ماه فوریه ی گذشته معرفی شد، استقبال نسبتاً گرمی به عمل آمد. گرچه بسیاری از منتقدان درباره ی آن اظهار داشتند تلفن هوشمند مورد بحث چندان مرغوب به نظر نمی رسد و بیشتر حکم وسیله ای برای جلب توجه را داشته است. علاوه بر همه ی این ها، G5 ال جی از زمان آغاز عرضه ی جهانی اش از ماه آپریل، فروش چندان خوبی هم نداشته است.

در همین راستا شرکت ال جی روز گذشته اعلام کرد بخش موبایل خود را کمی خانه تکانی کرده و یک دفتر مدیریت برنامه نیز در دل آن دایر کرده است. یکی از رسانه های کره ای اعلام کرده است مسئول بخش موبایل این شرکت بر فعالیت دفتر مدیریت برنامه نظارت خواهد کرد. لازم به ذکر است که این دفتر، اختیار تدوین استراتژی های توسعه ی محصول، تولید، بازاریابی و فروش را در دست دارد. Oh Hyung-hoon ریاست آن را بر عهده خواهد داشت و از سوی رئیس بخش موبایل حمایت خواهد شد و Kim Hyung-jeong مسئولیت لابراتوآر تحقیقاتی بخش موبایل ال جی را بر عهده خواهد گرفت.

به نقل از بیانیه ای که ال جی در اختیار تایمز کره قرار داده، علت این تغییر و تحولات جدید، عدم موفقیت در فروش G5 است؛ ظاهراً بیانیه ی مذکور به صادقانه ترین شکل ممکن به این موضوع پرداخته است. ال جی امید دارد این ساختاربندی مجدد بتواند «عزم و جنب و جوش تازه ای» به بخش کسب و کار موبایلش ببخشد؛ بخشی که ظرف چند سال گذشته با مشکلاتی دست به گریبان شده است.

گفتنی است ال جی امسال شانس خود را با G5 آزمود و تصمیم گرفت در مسیر تلفن های هوشمند ماژولار قدم بگذارد. G5 به کاربران خود اجازه می دهد قسمت انتهایی تلفن هوشمندشان را جدا کرده، باتری آن را تعویض کنند و ماژول های دیگری نیز به آن بیافزایند که البته به نظر می رسد این اقدام، تصمیم خوبی برای ال جی نبوده است. از طرف دیگر، عرضه ی G5 تقریباً یک ماه پس از آنکه سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge خود را به بازار فرستاد نیز ایده ی خوبی نبوده است و متأسفانه فروش نسبتاً کمی برای ال جی رقم زده است. مشتریان انتظار دارند ال جی پاییز امسال نسخه ی جدیدتری از V10 به بازار عرضه کند، اما هنوز حرف و حدیثی در مورد آن به گوش نمی رسد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato