همه چیز درباره آیفون 13
ربات حامل بمب یکی از مظنونین تیراندازی های اخیر در دالاس را از پای درآورد

ربات حامل بمب یکی از مظنونین تیراندازی های اخیر در دالاس را از پای درآورد

بعد از وقوع تیراندازی های مرگبار در خلال اعتراضات روزهای گذشته شهر دالاس آمریکا، که به کشته شدن پنج افسر پلیس منجر شد، نیروهای امنیتی این شهر برای از پای درآوردن یکی از مظنونین به تیراندازی، از یک ربات مجهز به بمب استفاده کرده اند.

طبق اعلام دیوید براون (David Brown)، رئیس پلیس شهر دالاس، مذاکره طولانی با این تیرانداز احتمالی به نتیجه ای نرسید و آنها چاره ای جز کشتن او با یک ربات بمب گذار قابل هدایت نداشته اند. او در ادامه تاکید کرد: «هر اقدام دیگری می توانست جان افسران ما را به خطر بیاندازد. فرد مظنون در اثر انفجار این بمب از پای درآمده است.»

هنوز مشخص نیست که نیروهای امنیتی به طور مشخص از چه نوع دستگاهی برای انجام عملیات خود بهره برده اند. امکان آن وجود دارد که این ابزار یکی از آن ربات های کوچک چرخدار قابل کنترلی باشد که به طور معمول برای انفجار خود خواسته بمب های بزرگ استفاده می شوند.

این اولین بار نیست که نیروهای پلیس ایالات متحده از ربات های کنترل از راه دور حمل بمب در عملیات های خود بهره می برند؛ سال قبل پلیس سن خوزه در حین مذاکره با مردی که قصد خودکشی داشت، با استفاده از همین گجت ها یک تلفن همراه و جعبه ای پیتزا به دست او رساند. با این وجود به طور رسمی، این اولین بار است که از چنین ابزارهایی به عنوان یک سلاح علیه مجرمین شهری و خارج از میادین نبرد استفاده می شود.

گرچه در این ماجرا از یک ربات برای کشتن انسانی استفاده شده، اما به نظر نمی آید به این زودی ها شاهد ورود «ربات های قاتل» به سبک فیلم های «نابودگر» به دنیای واقعی باشیم.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato