سود عملیاتی سال به سال ال جی رشدی 140 درصدی را تجربه کرده است

سود عملیاتی سال به سال ال جی رشدی 140 درصدی را تجربه کرده است

چندی پیش سامسونگ اعلام نمود که در گزارش مالی آتی خود از بالاترین سود عملیاتی اش در سه ماهه دوم، ظرف دو سال گذشته خبر خواهد داد و امروز ال جی نیز ابراز امیدواری کرد که بیشترین سود فصلی را ظرف دو سال اخیر برای سه ماهه دوم سال خواهد داشت. در واقع سود سال به سال این شرکت آنطور که کارشناسانش پیش بینی کرده اند رشد قابل ملاحضه ۱۴۰ درصدی را تجربه خواهد کرد.

اما خبرهای خوب به اینجا ختم نمی شوند چراکه این شرکت کره ای پیش بینی کرده در سه ماهه اول امسال دومین سود عملیاتی بالای خود از زمان ورودش به بازار اسمارت فون (سال ۲۰۱۰) را تجربه نمود. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ نیز، این شرکت طبق برآوردهای صورت گرفته ۵۸۵ میلیارد ون کره سود عملیاتی داشته، در حالی که این رقم برای بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۴ برابر با ۶۰۶ میلیارد ون بوده که این دومین عملکرد موفق ال جی در بازه زمانی یاد شده را نشان می دهد.

متاسفانه همانطور که در خبرها خواندید جی ۵ فروش موفقی نداشته و آنطور که یکی از مدیران این شرکت گفته، عزل و نصب های اخیری که در واحد موبایل ال جی رخ داده نیز به خاطر همین فروش ناموفق بوده است.

این در حالی است که دستاوردهای اخیر سامسونگ را نمی توان صرفا به گلکسی اس ۷ و مدل اج آن نسبت داد و آنطور که گزارشات نشان می دهند واحد موبایل این شرکت در دو سال اخیر بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته ا ست.

Greg Roh یکی از تحلیلگران شرکت HMC Investment در این باره می گوید: با وجود نو بودن ایده جی ۵، شرکت سازنده به خاطر رقابت شدیدی که بر بازار حکم فرماست تنها ۲.۲ میلیون دستگاه از آن را به فروش رسانده و در نتیجه انتظار می رود که واحد موبایل این شرکت در سه ماهه سوم سال نیز وضعیت نامطلوبی داشته باشد.

لازم است اضافه نماییم که گزارش مالی این کمپانی کره ای تا پایان ماه جاری میلادی منتشر می شود و اطلاعات ذکر شده در این گزارش صرفا پیش بینی هایی مطرح شده از سوی کارشناسان آن است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato