شرکت Avast با پرداخت مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار AVG را خریداری می کند

شرکت Avast با پرداخت مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار AVG را خریداری می کند

شرکت نرم افزاری «آواست» (Avast) خبر می دهد که رقیب خود در زمینه توسعه نرم افزار آنتی ویروس به نام «AVG Technologies» را با پرداخت مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار تصاحب می کند.

AVG شرکتی صاحب نام در زمینه ارائه نرم افزار آنتی ویروس در پلتفرم های دسکتاپ و موبایل است. این شرکت همچنین سرویس های مشابه دیگری را نیز ارائه می دهد که از میان آنها می توان به «AVG Cleaner» برای مک و اندروید اشاره داشت. لازم به ذکر است که مقر اصلی شرکت یاد شده، اکنون در آمستردام قرار دارد.

Avast خبر می دهد که به دلایل مختلفی دست به خرید AVG می زند که افزایش تعداد کاربران، بهبود شرایط تکنولوژیک و گستردگی جغرافیایی خدمات از جمله ی آنها هستند.

ترکیب کاربران دو شرکت، به آواست اجازه می دهد تا در نهایت به ۴۰۰ میلیون دستگاه مختلف دسترسی داشته باشد. در این بین اشاره شده که بیش از نیمی از این دستگاه ها، موبایل هستند و کاربران بیشتر و بیشتری به سراغ نصب سرویس های اینچنینی بر روی موبایل خود می روند در حالی که رشد کاربران دسکتاپ چندان بالا نبوده است.

«وینسنت استکلر»، مدیر عامل Avast می گوید: «در صنعتی حضور داریم که به شکل دائم در حال تغییر و دگرش است و این خرید به ما اجازه می دهد تا بتوانیم حجم گسترده تری از کاربران و زیر ساخت های فنی را در اختیار بگیریم. موقعیت های بزرگی هم پیش روی ماست، برای مثال امنیت بخشیدن به دستگاه هایی که قرار است جزئی از اینترنت اشیا باشند.»

در حال حاضر هیئت مدیره هر دو شرکت برای انجام این داد و ستد، چراغ سبز خود را نشان داده اند اما AVG شرکتی است که سهام خود را به شکل عمومی در بازار بورس نیویورک ارائه داده و بر همین اساس، اکنون باید سهام داران نیز این رخداد را بپذیرند تا از نهایی شدن آن اطمینان حاصل گردد. در کل ولی Avast معتقد است که این خرید بین سپتامبر و اکتبر سال جاری نهایی می شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato