ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمازون می خواهد تیرهای چراغ برق و برج های کلیسا را به ایستگاه پهپادهای خود تبدیل کند

تقریباً دو سال است که آمازون از برنامه خود برای به کار گیری پهپادها به منظور توزیع بسته هایش پرده برداری کرده. اگرچه به خاطر مشکلات متعدد رگولاتوری، سیستم تحویل با پهپاد هنوز زمان زیادی را ...

تقریباً دو سال است که آمازون از برنامه خود برای به کار گیری پهپادها به منظور توزیع بسته هایش پرده برداری کرده. اگرچه به خاطر مشکلات متعدد رگولاتوری، سیستم تحویل با پهپاد هنوز زمان زیادی را تا اجرایی شدن پیش رو دارد، اما آمازون با جدیت تمام به توسعه آن می پردازد.

در همین راستا و بر اساس پتنتی که به تازگی از سوی PatentYogi منتشر شده، ، آمازون می خواهد تقریباً از تمامی سازه های مرتفع همچون تیرهای چراغ برق، دکل های موبایل و حتی برج های کلیسا برای شارژ کردن یا نشاندن پهپادهای خود استفاده کند.

در این گواهی ثبت اختراع آمده است:

این ایستگاه ها قادرند امکانات متعددی را برای وسایل هوایی بدون سرنشین (UAV) ارائه کنند، که از آن جمله می توان به افزایش طول پرواز، ارتقاء دقت پیمایش مسیر، و حتی پناه گیری در صورت بروز شرایط نامساعد اشاره کرد.

از آنجا که اطلاعات فوق از روی پتنت ثبت شده به دست آمده، هیچ تضمینی نیست که محصول نهایی بر اساس آن تولید شود. اما به هر حال می توان اطلاعاتی را در مورد آینده شرکت بزرگ آمریکایی و ایده هایش در زمینه برنامه تحویل با پهپاد به دست آورد.

طبق اطلاعات پتنت منتشر شده، این ایستگاه ها علاوه بر فراهم ساختن سکوی فرود، می توانند پهپادها را شارژ نموده و آنها را در پیمودن مسیر بعدی راهنمایی کنند.

اما جالب ترین ویژگی این مراکز، عملکرد برخی از آنها به عنوان سیستم تحویل از پهپاد به انسان است. در این حالت، پهپاد می تواند بسته را درون محفظه مخصوص تعبیه شده در ایستگاه انداخته و سپس با استفاده از تجهیزات خاص، آن را به سطح زمین منتقل نماید.

در ادامه تصاویر و توضیحات مربوط به این پتنت را مشاهده می کنید:

amazon_drone_station_patent_1-w600
در این تصویر ایستگاه فرود روی تیر چراغ برق دیده می شود. آمازون این سیستم را برای پهپادهایی با ابعاد مختلف طراحی کرده است.
amazon_drone_station_patent_2-w600
ایستگاه های مختلف می توانند از طریق سیستم کنترل مرکزی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند
amazon_drone_station_patent_3-w600
این مدل ایستگاه برای شارژ مجدد طراحی شده
amazon_drone_station_patent_4-w600
از این طراحی برای سوخت گیری مجدد پهپادها استفاده می شود
amazon_drone_station_patent_5-w600
این سیستم نگهداری، قادر است پهپادها را به صورتی ایمن در مرکز محافظت نماید
amazon_drone_station_patent_6-w600
سیستم نگهداری در صورت بروز شرایط جوی نامساعد، می تواند به پناهگاه تبدیل شود. در بخش پایینی این تیر چراغ برق، محفظه بسته های شرکت آمازون تعبیه می شود.
amazon_drone_station_patent_7-w600
در این تصویر نحوه پرتاب بسته توسط پهپاد به درون محفظه نگهدارنده آن نشان داده شده
amazon_drone_station_patent_8-w600
ایستگاه فرود بالای یک دکل مخابراتی به این صورت طراحی شده
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی