اسکایپ به پشتیبانی از ویندوزفون 8 و نسخه های قدیمی اندروید خاتمه داد

اسکایپ به پشتیبانی از ویندوزفون 8 و نسخه های قدیمی اندروید خاتمه داد

اسکایپ طی چند سال گذشته به کندی در حال تبدیل شدن از یک سرویس P2P به سرویسی مبتنی بر فضای ابری بوده است. در همین راستا، مایکروسافت تصمیم گرفته تا در پشتیبانی از نسخه های مختلف اسکایپ تغییراتی انجام بدهد.

در حالی که مایکروسافت کماکان به پشتیبانی از اسکایپ در iOS 8، اندروید 4.03 و ویندوز 10 موبایل ادامه می دهد، از امروز کلیه کاربرانی که از دستگاه های مبتنی بر ویندوزفون 8 و نسخه های قدیمی تر از اندروید 4.03 استفاده می کنند دیگر توانایی دسترسی به امکانات این اپ پیام رسان را نداشته و این دسترسی برای شان قطع خواهد شد.

رئیس اسکایپ آقای Gurdeep Pall طی پستی که اخیرا در وبلاگ این اپلیکیشن منتشر کرده، ضمن اشاره به سیاست ها و تغییرات جدید به این موضوع که اسکایپ طی سالیان گذشته دچار مشکلاتی بوده اعتراف کرده است؛ مشکلاتی مثل عدم همگام سازی پیام ها میان دستگاه های مختلف و نوتیفیکیشن هایی که با تأخیر به دست کاربر می رسیدند.

Pall در ادامه پست خود گفته که به تأثیر این مشکلات بر تجربه کاربری مخاطبین اسکایپ آگاه است، و او و همکارانش برای رفع آن ها در سریع ترین زمان ممکن تلاش خواهند کرد.

شایان ذکر است که پروسه تبدیل  اسکایپ از یک سرویس P2P به سرویسی مبتنی بر فضای ابری هنوز تکمیل نشده، اما مایکروسافت امیدوار است که بتواند طی "ماه های آینده" این پروسه طولانی و طاقت فرسا را با موفقیت پایان برساند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato