اپل با پوکمون گو در طی دو سال می تواند 3 میلیارد دلار درآمدزایی کند

اپل با پوکمون گو در طی دو سال می تواند 3 میلیارد دلار درآمدزایی کند

سرمایه گذاران و تحلیل گران معتقدند شرکت اپل می تواند از طریق فروش PokeCoins (واحد پولی مجازی درون برنامه) بازی پوکمون گو در طی یک یا دو سال آینده چیزی در حدود ۳ میلیارد دلار درآمدزایی کند.

بازی واقعیت افزوده ژاپنی شرکت نیانتیک و نینتندو، یعنی پوکمون گو از طریق اپ استور اپل به صورت رایگان قابل دانلود است اما کاربران می توانند از سکه های پوکمون برای خریداری موارد ویژه و اضافی درون برنامه استفاده کنند. مجموعه ۱۰۰ سکه با رقم یک دلار قابل خریداری است، اما این رقم می تواند تا ۱۰۰ دلار برای تهیه ۱۴۵۰۰ سکه بالا برود.

تحلیل گر شرکت نیدهام Laura Martin (لاورا مارتین) می گوید: «بر این باور هستیم که اپل ۳۰ درصد از درآمد هر خرید درون برنامه پوکمون گو را روی دستگاه های iOS در اختیار دارد.» در حال حاضر این بازی با بیش از ۲۱ میلیون کاربر فعال روزانه در ایالات متحده امریکا (در حالی که تنها ۲ هفته از انتشار آن می گذرد) رکورد دار است. علاوه بر این پوکمون گو برای اندروید نیز منتشر شده و در کشورهای بسیار زیادی قابل بازی است.

مارتین معتقد است میزان پرداختی های پوکمون گو چیزی در حدود ۱۰ برابر بازی پرطرفدار و نام آشنای شرکت کینگ یعنی Candy Crush Saga است. کینگ در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به درآمدی معادل با یک میلیارد دلار دست یافته است.

بر اساس تحلیلات موسسه Sensor Tower مردم در کشور امریکا در حال حاضر زمان خود را حتی بیشتر از فیسبوک و واتس اپ صرف تجربه بازی پوکمون گو می کنند. همچنین آمار فروش شارژرها و پاور بانک های شرکت های الکترونیکی مناطق متعدد نیز بعد از انتشار این بازی رشد چشم گیری داشته است.

بر طبق آمار چند روز اخیر بعد از عرضه پوکمون گو ارزش بازاری سهام اپل ۵ درصد (معادل ۲۵ میلیارد دلار) افزایش پیدا کرده و سهام نینتندو نیز تقریبا دو برابر شده است

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato