دست خط سامسونگ عوض می شود؛ فونت SamsungOne معرفی شد

دست خط سامسونگ عوض می شود؛ فونت SamsungOne معرفی شد

ظاهراً سامسونگ نیز پس از گوگل و اپل، تصمیم گرفته فونت مخصوص خود را برای معرفی برندش طراحی نماید. به همین منظور شرکت مورد بحث از SamsungOne رونمایی کرد. این خانواده حروف نوعی تایپ فیس (طرح حروف) به شمار می رود و در تمامی محصولات آنها، از اسمارت فون گرفته تا لوازم خانگی، به کار خواهد رفت.

این مجموعه حروف، خانواده ای متشکل از ۲۶ سیستم نوشتاری، بیش از ۴۰۰ زبان و بالغ بر ۲۵ هزار نماد نوشتاری (گلیف) را در بر می گیرد.

کارشناسان معتقدند SamsungOne ماحصل افزایش مهارت های طراحی کمپانی فوق است، مهارت هایی که در آخرین کهکشانی ها به وضوح دیده می شوند. غول فناوی کره ای می گوید این مجموعه «در بطن زبان بصری جدید سامسونگ قرار داشته و بنیانی برای تایپوگرافی در آینده به شمار می رود.» آنها با استفاده از مجموعه یاد شده، می خواهند تجربه ای منسجم و یکپارچه را در سطح جهان برای استفاده از محصولات مختلف شان ایجاد نمایند.

در واقع هدف اصلی و بزرگ SamsungOne خلق نوعی فونت است که نه تنها بر روی دیوایس های کوچک مانند اسمارت فون ها و اسمارت واچ ها، بلکه در بسته بندی های بزرگ و کمپین های تبلیغاتی نیز قابل استفاده باشد. اگرچه سامسونگ در مورد زمان و مکان رونمایی از این فونت هیچ اطلاعی ارائه نکرده، اما ظاهراً به زودی شاهد دست خط جدید کره ای ها در تلفن های همراه، تلویزیون، لپ تاپ، تلبت، اجاق گاز، مایکروویو و ... خواهیم بود.

البته گفته می شود این خانواده فونت تماماً در داخل مجموعه سامسونگ خلق نشده، بلکه برای طراحی آن از کمپانی معروف طراحی «Brody Associates» نیز کمک گرفته شده است. همچنین به منظور بومی سازی طراحی برای زبان های مختلف، متخصصینی از کشورهای مختلف استفاده شده اند.

در ادامه ویژگی های برجسته طراحی جدید شرکت کره ای را می بینید:

samsungone-typeface_main_3-w600

samsungone-typeface_main_5-w600

samsungone-typeface_main_6-w600

samsungone-typeface_main_7-w600

samsungone-typeface_main_8-w600

samsungone-typeface_main_9-w600

samsungone-typeface_main_10-w600

samsungone-typeface_main_12-w600

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato