سامسونگ و ال جی به استقبال تقاضای بالا برای تولید دوربین های دوگانه می روند

سامسونگ و ال جی به استقبال تقاضای بالا برای تولید دوربین های دوگانه می روند

هرچند استفاده از دوربین دوگانه در تلفن های هوشمند ایده ی جدیدی نیست، اما به تازگی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و هر روز در محصولات بیشتری مشاهده می شود، روندی که انتظار می رود در ماه های آینده سرعتش هرچه بیشتر شود.

بر اساس همین پیشبینی ها، اکنون گزارش می رسد دو شرکت LG Innotek و Samsung Electro-Mechanics در حال آماده سازی زیر ساخت های خود برای افزایش تیراژ تولید دوربین های دوگانه هستند.

ال جی G5 (بررسی دیجیاتو) دوربین دوگانه را مورد استفاده قرار داده و به تولید این قطعه برای آخرین پرچمدار خود مشغول است، اما پیشبینی می شود اپل نیز به زودی از آیفون ۷ با دوربین دوگانه پرده بردارد و بر اساس گزارش ها، ال جی تولید سنسور برای این تلفن هوشمند را بر عهده خواهد داشت.

شرکت کره ای برای رسیدن به این هدف یک کارخانه ی جدید تولید ماژول دوربین در ویتنام تاسیس کرده تا قادر باشد میزان تولید خود را در نیمه ی دوم سال جاری میلادی به ۳۱.۲ میلیون قطعه برساند. این موضوع همچنین می تواند در افزایش درآمد این شرکت نیز موثر چرا که بر اساس شنیده ها میزان سود حاصله از تولید دوربین های دوگانه تا دو برابر از نمونه های معمولی بالاتر است.

از طرف دیگر خبر می رسد که سامسونگ نیز قصد دارد اوایل سال آینده ی میلادی پرچمدار بعدی خود یعنی گلکسی اس ۸ را مجهز به دوربین دوگانه روانه ی بازار کند. البته این تنها دلیل شرکت کره ای برای آماده کردن زیر ساخت های تولید دوربین دوگانه نیست و انتظار می رود سامسونگ علاوه بر پرچمداران خود، تولید دوربین دوگانه برای سازندگان تلفن هوشمند در چین را نیز به عهده داشته باشد.

البته هنوز مشخص نیست که سامسونگ در تولید دوربین دوگانه برای آیفون ۷ نیز همکاری داشته باشد، اما تحلیلگران پیشبینی می کنند که در هر صورت سال آینده، تولید دوربین های دوگانه حدود یک سوم از کل درآمد Samsung Electro-Mechanics را تشکیل دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato