وانت آریسان 2 میلیون گران شد؛ جدول قیمت های جدید محصولات ایران خودرو

وانت آریسان 2 میلیون گران شد؛ جدول قیمت های جدید محصولات ایران خودرو

ایران خودرو این روزها با شرایط فروش ویژه و قیمت گذاری های اخیرش خبرساز شده است، پس از اعلام طرح پیش فروش ویژه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با پیش پرداخت تنها ۱۱ یا ۱۳ میلیون تومان، پیش فروش ویژه رانا و رسمی شدن ماجرای تولید پژو ۲۰۷ سدان اتوماتیک، در روزهای اخیر خبر رسید که ایران خودرو ضمن حفظ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و سمند، نسبت به حذف برخی امکانات این خودروها اقدام کرده است، اما در نهایت این خبر از سوی نمایندگان فروش ایران خودرو کذب محض اعلام شد.

به هر حال امروز جدول قیمت جدید محصولات ایران خودرو و آپشن های هریک از خودروها اعلام شده است که در آشفته بازار فعلی می تواند مفید فایده باشد.

گفتنی است که ایران خودرو و سایپا چندی پیش مجوز افزایش قیمت محصولات خود را از شورای رقابت دریافت کردند و افزایش قیمت خودروها در راستای همین مجوز اعلام شده است.

IKCO PRICE

وانت آریسان علیرغم این افزایش قیمت در بازار خودرو چندان محبوبی نیست و علیرغم جذابیت ظاهری، به دلیل استفاده از موتور و گیربکس به روز رسانی شده پیکان (ROA) و برخی اشکالات کیفی، رضایت اغلب خریداران را تامین نکرده است.

جالب است بدانید که ایران خودرو مشخصات فنی وانت آریسان با موتور ۱.۷ لیتری را بدین شرح اعلام کرده است؛ حداکثر قدرت ۸۶ اسب بخار، حداکثر گشتاور ۱۴۰ نیوتن متر، وزن خالص ۱۲۴۰ کیلوگرم (حدود ۲۰۰ کیلوگرم سنگین تر از پیکان وانت) و شتاب صفر تا صد در حالت بنزین سوز، ۱۲.۷ ثانیه که البته حدود ۵ الی ۶ ثانیه از رقم تست شده در شرایط واقعی کمتر است.

علیرغم این مسائل، افزایش قیمت ۲ میلیونی احتمالا باعث خوشحالی مالکین قدیمی و یاس خریداران بعدی خواهد شد که ناچارند ورژن به روز رسانی شده وانت پیکان را با قیمت قابل توجه ۲۷ میلیونی خریداری کنند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato