سونی قصد دارد بخش باتری خود را به Murata بفروشد

سونی قصد دارد بخش باتری خود را به Murata بفروشد

سونی اعلام کرد که با کمپانی ژاپنی Murata وارد مذاکره شده تا تجارت باتری خود را به آن ها بفروشد. موراتا قصد دارد تا با استفاده از این بخش، به کسب و کار تولید انرژی خود رونق بخشد. با این حال هنوز اطلاعات مربوط به توافقات مالی اعلام نشده است.

گفته شده که قرارداد تا ماه اکتبر به امضا خواهد رسید و انتقال تمامی بخش های مرتبط تا پایان ماه مارس ۲۰۱۷ به کمپانی جدید انجام خواهد شد. انتظار می رود که بخش Sony Energy Devices Corporation در نتیجه این انتقال دستخوش تغییرات گسترده شده و کارخانه های سونی در چین و سنگاپور نیز واگذار شود.

با این حال، برخی محصولات مثل باتری های قلیایی (آلکالینی) و شارژرهای یو اس بی با برند سونی همچنان دست نخورده باقی می مانند و با همین نام به فروش می رسند.

تجارت باتری سونی تحت بخش دیوایس های این شرکت به فعالیت می پردازد. از دیگر شاخه های کاری این بخش از کمپانی سونی می توان به سنسور دوربین ها و قطعات مختلف اشاره کرد. سنسورها طی یکی دو سال اخیر از مهم ترین منابع کسب درآمد سونی بوده اند در حالی که فروش باتری ها سبب عقب افتادگی شان شده است.

این تصمیم چندان عجیب و غریب نیست و با طرز تفکر کاز هیرای، مدیرعامل کنونی شرکت همخوانی دارد. وی از زمانی که مسند قدرت را بر عهده گرفته قصد داشته بخش های ضررده را یا به سود رساند یا از ادامه کار متوقف سازد. با این حال، سونی در دهه های گذشته از پیشگامان حوزه باتری بوده و با آوردن باتری های لیتیوم یونی به بازار در سال ۱۹۹۱ شهرت خاصی پیدا کرد و حالا شنیدن این خبر اندکی ناراحت کننده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato