خیز ال جی برای تصاحب نیمی از بازار تولید پنل های نوری OLED تا سال 2020

خیز ال جی برای تصاحب نیمی از بازار تولید پنل های نوری OLED تا سال 2020

پنل های نوری OLED کاربردهای مختلفی دارند. از جمله دکوراسیون داخلی، نورپردازی محیط های عمومی و برخی کاربردهای خاص صنعتی و تجاری. گزارش سالانه موسسه تحقیقاتی «UBI Research» از وضعیت بازار این پنل ها نشان می دهد که درآمد کمپانی های تولید کننده این محصولات سال به سال در حال افزایش است و کمپانی کره ای ال جی، به عنوان یکی از مطرح ترین نام ها در تکنولوژی پنل های OLED، قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۳ درصد از این بازار نسبتاً جوان را تحت تسلط خود درآورد.

LG-CHEM-OLED-lighting-panels-designboom02

اوایل امسال بود که ال جی اعلام کرد، برای افزایش ظرفیت خود در تولید صفحات نوری OLED و گسترش کسب و کارش به فراتر از مرزهای موبایل تلویزیون های هوشمند، کارخانه ای جدید را در شهر گومی در کشور کره جنوبی تاسیس کرده است.

طبق اعلام مقامات ال جی دیسپلی، مشتریان اصلی محصولات کارخانه جدید هتل های لوکس، خودروسازان و فعالان در زمینه ساخت بناهای مسکونی و تجاری گران قیمت خواهند بود.

سهم فعلی شرکت کره ای از این بازار حدود ۱۵ درصد است، اما کارشناسان UBI Research معتقدند که در طی ۴ سال آینده سهم ال جی با رشدی فزاینده به حدود ۵۳ درصد خواهد رسید.

Stage-Entertainment-Hamburg-Theatre-OLED-2-img_assist-400x266

گزارش سالانه این موسسه تحقیقاتی نشان می دهد که ارزش جهانی بازار پنل های نوری OLED در سال ۲۰۱۶، چیزی بالغ بر ۱۴۴ میلیون دلار است و با روند رشد فعلی در سال ۲۰۲۰، به حدود ۱.۶ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. انتظار می رود تمایل برای جایگزینی لامپ ها و روش های نورپردازی فعلی با پنل های نوری OLED به تدریج در سرتاسر دنیا رو به افزایش بگذارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato