باستان شناسان کتیبه های جادویی دو هزار ساله پیدا کرده اند

باستان شناسان کتیبه های جادویی دو هزار ساله پیدا کرده اند

باستان شناسان در صربستان مشغول کشف رمز وردهای جادویی هستند که روی کتیبه های باریک و کوچک طلایی و نقره ای حک شده است. این کتیبه ها در کنار اسکلت انسان هایی متعلق به دو هزار سال قبل پیدا شده اند.

میومیر کوراچ، باستان شناسی که این پروژه را عهده دار است می گوید: «الفبای به کار گرفته شده یونانی است ولی به زبان Aramaic. این یک راز خاورمیانه ای برای ما به حساب می آید.»

3421

اسکلت ها در کوستولاک واقع در شمال شرقی صربستان پیدا شده اند، جایی که تا چندی پیش یک کارخانه تولید انرژی بوده و قرار است در آینده یک کارخانه تولید برق در آنجا راه اندازی شود. هزاران سال پیش، شهر ویمیناسیوم متعلق به رم باستان در این منطقه بوده.

هفته گذشته، پس از اینکه تیم Korać با احتیاط کامل خاک را از روی استخوان ها کنار می زدند، متوجه دو سنگ طلسم شدند که از سرب ساخته شده بود. پس از باز کردن آن ها، درون هر کدام کتیبه های کوچکی از جنس طلا و نقره نهفته شده بود که با حکاکی های مختلفی مزین شده اند.

3451

باستان شناسان معتقدند که نوشته ها وردهای جادویی هستند و درون قبر و کنار اجساد گذاشته شده اند تا قدرت های آسمانی را فرابخواند.

ایلیا دانکوویچ، باستان شناسی دیگر می گوید که از روی این کتیبه ها موفق شده اند که نام تعدادی از شیاطین را بخوانند که با افسانه های امروزی سوریه نیز مرتبط است. با این حال، این کتیبه ها احتمالا هیچگاه به شکل صد در صد درک نمی شوند و کسی نمی تواند رمز آن ها را پیدا کند.

دانکوویچ می گوید در صربستان اولین بار است که این طلسم ها یافت می شوند اما در کشورهای دیگر طلسم هایی پیدا شده بود که ارتباط شان را با سحر و جادو می توان تایید کرد.

gyhckhekx3qosfcpakit

او می گوید: «معمولا طلسم های عشق هستند، که به یک فرد عشق نفر دیگر را القا می کنند، اما در بین آن ها جادوی سیاه هم هست، طلسم های خطرناک با مضمون امید به مرگ کسی و تبدیل بدن اش به سردی و سختی این سرب.»

طلسم های جادویی معمولا کنار اجسادی قرار می گرفته که یک مرگ خشونت بار داشته اند. مردم معتقد بوده اند که روح این افراد مدت زمان بیشتری زمان لازم دارد تا آرامش را بیابد و شانس بالایی در یافتن شیاطین و خدایان داشته اند. در ملاقات با شیاطین و خدایان آن ها درخواست و آرزوهای خود را مطرح می کنند، بنابراین جادوها همراه شان می شود.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato