باستان شناسان کتیبه های جادویی دو هزار ساله پیدا کرده اند

باستان شناسان در صربستان مشغول کشف رمز وردهای جادویی هستند که روی کتیبه های باریک و کوچک طلایی و نقره ای حک شده است. این کتیبه ها در کنار اسکلت انسان هایی متعلق به دو هزار سال قبل پیدا شده اند.

میومیر کوراچ، باستان شناسی که این پروژه را عهده دار است می گوید: «الفبای به کار گرفته شده یونانی است ولی به زبان Aramaic. این یک راز خاورمیانه ای برای ما به حساب می آید.»

3421

اسکلت ها در کوستولاک واقع در شمال شرقی صربستان پیدا شده اند، جایی که تا چندی پیش یک کارخانه تولید انرژی بوده و قرار است در آینده یک کارخانه تولید برق در آنجا راه اندازی شود. هزاران سال پیش، شهر ویمیناسیوم متعلق به رم باستان در این منطقه بوده.

هفته گذشته، پس از اینکه تیم Korać با احتیاط کامل خاک را از روی استخوان ها کنار می زدند، متوجه دو سنگ طلسم شدند که از سرب ساخته شده بود. پس از باز کردن آن ها، درون هر کدام کتیبه های کوچکی از جنس طلا و نقره نهفته شده بود که با حکاکی های مختلفی مزین شده اند.

3451

باستان شناسان معتقدند که نوشته ها وردهای جادویی هستند و درون قبر و کنار اجساد گذاشته شده اند تا قدرت های آسمانی را فرابخواند.

ایلیا دانکوویچ، باستان شناسی دیگر می گوید که از روی این کتیبه ها موفق شده اند که نام تعدادی از شیاطین را بخوانند که با افسانه های امروزی سوریه نیز مرتبط است. با این حال، این کتیبه ها احتمالا هیچگاه به شکل صد در صد درک نمی شوند و کسی نمی تواند رمز آن ها را پیدا کند.

دانکوویچ می گوید در صربستان اولین بار است که این طلسم ها یافت می شوند اما در کشورهای دیگر طلسم هایی پیدا شده بود که ارتباط شان را با سحر و جادو می توان تایید کرد.

gyhckhekx3qosfcpakit

او می گوید: «معمولا طلسم های عشق هستند، که به یک فرد عشق نفر دیگر را القا می کنند، اما در بین آن ها جادوی سیاه هم هست، طلسم های خطرناک با مضمون امید به مرگ کسی و تبدیل بدن اش به سردی و سختی این سرب.»

طلسم های جادویی معمولا کنار اجسادی قرار می گرفته که یک مرگ خشونت بار داشته اند. مردم معتقد بوده اند که روح این افراد مدت زمان بیشتری زمان لازم دارد تا آرامش را بیابد و شانس بالایی در یافتن شیاطین و خدایان داشته اند. در ملاقات با شیاطین و خدایان آن ها درخواست و آرزوهای خود را مطرح می کنند، بنابراین جادوها همراه شان می شود.

منبع:
The Guardian

مطالب مرتبط

سرگرم‌کننده‌ترین کاری که می‌شد ۵۰۰۰ سال پیش انجام داد چه بود؟

دفعه بعدی که داشتید درباره مواد محرک یا چت‌های گروهی که می‌توانند به آشنایی با یک غریبه بامزه منجر شوند صحبت می‌کردید، یا حتی دو یا سه توییت خنده‌دار می‌خواندید، به پیشینیان‌تان فکر کنید که از این‌ها بی‌بهره بودند. والدین‌تان نه، آن‌ها حداقل روان‌گردان‌های طبیعی داشتند، حتی پدربزرگ و مادربزرگ‌تان هم نه. موضوع صحبت‌مان ماقبل... ادامه مطلب

وقتی همه جنگل ها می سوزند

بدون شک طبیعت یکی از پیچیده ترین فناوری هاست. در حالی که دانشمندان سخت مشغول یافتن روش هایی برای جذب مؤثر کربن هستند، درختان از بدو تاریخ تاکنون در حال جذب این گاز مخرب بوده اند.پوشش های گیاهی، چمنزارها، تالاب ها و حتی جلبک های درون آب نیز کربن را جذب کرده و از ورود... ادامه مطلب

استفاده از موبایل، کودکان را افسرده نمی کند

روانشناسان با بررسی ده ها مقاله در مورد رابطه بین استفاده از گوشی با افسردگی و اضطراب در نوجوانان، به این نتیجه رسیدند که این ارتباط ناچیز بوده و نسبت علت و معلولی آن مشخص نیست.باور عمومی این است که استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی و تلفن همراه سبب افسردگی، اضطراب و دیگر مشکلات... ادامه مطلب

ماهیت گوی آتشین مرموز آسمان ژاپن فاش شد

محققان سرانجام ماهیت و منشاء جسم مرموزی که دو سال قبل در آسمان ژاپن مشاهده شده بود را یافتند.نهم اردیبهشت ماه سال 1396 ساعت 1 بامداد به وقت محلی، جسمی درخشان در آسمان شهر کیوتو ژاپن مشاهده شد. این جسم که به گوی آتشین شباهت داشت، با سرعت کم در آسمان شب حرکت می کرد.... ادامه مطلب

تشکیل و شکست پیوند شیمیایی بین اتم‌ها برای اولین بار ثبت شد [تماشا کنید]

دانشمندان موفق شدند برای نخستین بار تشکیل و شکستن پیوند شیمیایی بین اتم ها را با دوربین ضبط کنند.محققان دانشگاه های اولم (Ulm) و ناتینگهام (Nottingham) با استفاده از میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM)، تشکیل پیوند شیمیایی بین یک جفت از اتم های عنصر رنیوم (Rhenium) در طول یک نانو لوله کربنی را ذخیره کردند. با... ادامه مطلب

محاسبه جذر اعداد با کامپیوتر ساخته شده از DNA

دانشمندان با استفاده از سیستم شبه رایانه‌ای ساخته شده از DNA مهندسی شده، موفق به انجام محاسبات ریاضی شدند.زیست شناسان از اوایل سال ۱۹۹۴ استفاده از مواد ژنتیکی برای انجام محاسبات را پیشنهاد کرده اند. از آن زمان راه هایی برای ذخیره داده در DNA و دستکاری آنها با منطق شبیه به 0 و 1 دنیای کامپیوتر... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟