باستان شناسان کتیبه های جادویی دو هزار ساله پیدا کرده اند

باستان شناسان در صربستان مشغول کشف رمز وردهای جادویی هستند که روی کتیبه های باریک و کوچک طلایی و نقره ای حک شده است. این کتیبه ها در کنار اسکلت انسان هایی متعلق به دو هزار سال قبل پیدا شده اند.

میومیر کوراچ، باستان شناسی که این پروژه را عهده دار است می گوید: «الفبای به کار گرفته شده یونانی است ولی به زبان Aramaic. این یک راز خاورمیانه ای برای ما به حساب می آید.»

3421

اسکلت ها در کوستولاک واقع در شمال شرقی صربستان پیدا شده اند، جایی که تا چندی پیش یک کارخانه تولید انرژی بوده و قرار است در آینده یک کارخانه تولید برق در آنجا راه اندازی شود. هزاران سال پیش، شهر ویمیناسیوم متعلق به رم باستان در این منطقه بوده.

هفته گذشته، پس از اینکه تیم Korać با احتیاط کامل خاک را از روی استخوان ها کنار می زدند، متوجه دو سنگ طلسم شدند که از سرب ساخته شده بود. پس از باز کردن آن ها، درون هر کدام کتیبه های کوچکی از جنس طلا و نقره نهفته شده بود که با حکاکی های مختلفی مزین شده اند.

3451

باستان شناسان معتقدند که نوشته ها وردهای جادویی هستند و درون قبر و کنار اجساد گذاشته شده اند تا قدرت های آسمانی را فرابخواند.

ایلیا دانکوویچ، باستان شناسی دیگر می گوید که از روی این کتیبه ها موفق شده اند که نام تعدادی از شیاطین را بخوانند که با افسانه های امروزی سوریه نیز مرتبط است. با این حال، این کتیبه ها احتمالا هیچگاه به شکل صد در صد درک نمی شوند و کسی نمی تواند رمز آن ها را پیدا کند.

دانکوویچ می گوید در صربستان اولین بار است که این طلسم ها یافت می شوند اما در کشورهای دیگر طلسم هایی پیدا شده بود که ارتباط شان را با سحر و جادو می توان تایید کرد.

gyhckhekx3qosfcpakit

او می گوید: «معمولا طلسم های عشق هستند، که به یک فرد عشق نفر دیگر را القا می کنند، اما در بین آن ها جادوی سیاه هم هست، طلسم های خطرناک با مضمون امید به مرگ کسی و تبدیل بدن اش به سردی و سختی این سرب.»

طلسم های جادویی معمولا کنار اجسادی قرار می گرفته که یک مرگ خشونت بار داشته اند. مردم معتقد بوده اند که روح این افراد مدت زمان بیشتری زمان لازم دارد تا آرامش را بیابد و شانس بالایی در یافتن شیاطین و خدایان داشته اند. در ملاقات با شیاطین و خدایان آن ها درخواست و آرزوهای خود را مطرح می کنند، بنابراین جادوها همراه شان می شود.

منبع:
The Guardian

مطالب مرتبط

محققان MIT با امواج رادیویی می‌توانند سلامت افراد را از پشت دیوار بررسی کنند

به تازگی پروفسور مؤسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT) دستگاهی توسعه داده که می‌تواند با استفاده از امواج رادیویی و یادگیری ماشینی، سلامت بیماران را حتی از پشت دیوار تحت نظر قرار دهد. به گزارش Cnet، این گجت که توسط «دینا خطابی» یکی از مدرسین دانشگاه MIT ساخته شده، می‌تواند تنفس، ضربان قلب، خواب و قدم زدن یک فرد... ادامه مطلب

چه میشد اگر ماه نبود؟

به خاطر داشته باشید که ماه قسمتی از سیاره خودمان است.  وقتی زمین هنوز گدازه ای خردسال ِ و مذاب ۳۰ میلیون ساله بود در اثر برخورد یک سنگ آسمانی بسیار بزرگ به زمین برخی از قسمت های آن جدا شده و در فضا کمانه کردند. سنگ آسمانی در پوشش داغ ماه ادغام شد و... ادامه مطلب

دانشمندان به روشی برای خواندن ذهن انسان به صورت آنی دست پیدا کرده اند

محققان دانشگاه واشنگتن روشی نوین در جهت توسعه تکنولوژی های مربوط به خوانش ذهن انسان کشف نموده اند که به واسطه کاشت ابزار لازم در سر انسان و استفاده از نرم افزار مربوط به آن، قادر هستند سیگنال های مغزی فرد مورد آزمایش خود را در کوتاه ترین زمان و با دقت بالا پیش بینی... ادامه مطلب

نخستین مرکز خصوصی آموزش فضانوردی در بریتانیا تاسیس می شود

برای بسیاری از ما که در ناسا یا اسپیس اکس ایلان ماسک کار نمی کنیم، یادگیری آموزش های فضانوردی شبیه یک رویا می ماند؛ اما به نظر می رسد که این رویا تا مدتی دیگر به حقیقت تبدیل می شود، زیرا نخستین مرکز آموزش فضانوردی خصوصی قرار است تا دو سال دیگر در بریتانیا تاسیس... ادامه مطلب

سیگارهای الکترونیکی هم آسیب جدی به DNA انسان وارد می سازند

تحقیق اخیر دانشگاه کنتیکت آمریکا نشان می دهد بخار حاصل از سیگارهای الکترونیکی که معمولاً به عنوان جایگزینی ایمن به سیگاری ها پیشنهاد می شود، به اندازه دود تنباکو در آسیب رساندن به DNA انسان نقش دارد. این نتایج باعث شگفتی دانشمندان شده، چون می بینیم سیگارهای الکترونیکی هم به اندازه سیگارهای تنباکو مضر هستند. با... ادامه مطلب

ناسا با پروژه DART زمین را در برابر سیارک های خطرناک محافظت می کند

تصور برخورد شهاب سنگ های سرگردان به زمین بسیار ترسناک است، البته نه آنقدر که کارگردانان هالیوودی می گویند. با این حال، تکنولوژی بشر به سطحی رسیده که می تواند کره خاکی را از گزند این آسیب احتمالی مصون بدارد. ناسا به تازگی از پروژه ای به نام دارت (DART) رونمایی کرده که می تواند... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x