همه چیز درباره آیفون 13
موسس Google Ventures این شرکت را ترک می کند

موسس Google Ventures این شرکت را ترک می کند

به گزارش وبسایت Recode، بیل ماریس، موسس و مدیرعامل Google Ventures قصد ترک کمپانی را دارد و به جای او، دیوید کرین مدیریت مجموعه را عهده دار خواهد شد. منبع دیگری نیز این خبر را به بیزینس اینسایدر اعلام داشته است.

ماریس این گروه سرمایه گذاری را در سال ۲۰۰۹ بنیان نهاد و پس از تغییرات ساختاری گوگل و آلفابت در سال گذشته به GV تغییر نام داد.

از زمان تاسیس تاکنون، کمپانی روی صدها پروژه از جمله Uber، نست و Jet سرمایه گذاری کرد. اوبر حالا یکی از مطرح ترین کمپانی های آمریکا محسوب می شود و Jet چندی پیش با قیمت ۳ میلیارد دلار به والمارت فروخته شد. سرنوشت نست هم که مشخص است، گوگل آن را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد.

GV همچنین تمرکز خاصی روی استارتاپ های علمی نظیر Flatiron Health ،۲۳andMe ،One Medical Group و Impossible Foods داشته است. در ابتدای سال ۲۰۱۶، این شرکت با دارایی ۲.۴ میلیارد دلاری کار خود را آغاز کرد و طی ۶ ماهی که از این سال گذشت، به عنوان فعال ترین ونچر کپیتال (یا سرمایه گذار خطر پذیر) شناخته شده است.

گفته می شود که ماریس قصد دارد مدتی با خانواده اش بگذراند و فعلا قصد کار کردن در شرکتی را ندارد. احتمالا دلیل جدایی وی از GV نیز همین بوده است. دیوید کرین سال ۲۰۰۰ به گوگل پیوست و پس از یک دهه فعالیت در این شرکت به Google Ventures پیوست و حالا قرار است به عنوان مدیر عامل کار خود را ادامه دهد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato