اطلاعیه وزارت ارتباطات در خصوص شرایط برگزاری رویداد حاشیه ساز «ایران کانکت»

اطلاعیه وزارت ارتباطات در خصوص شرایط برگزاری رویداد حاشیه ساز «ایران کانکت»

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال انتشار برخی اخبار در سایت ها و شبکه های اجتماعی درخصوص همایشی تحت عنوان ایران کانکت ۲۰۱۶، طی اطلاعیه ای به ارائه ی توضیح در این خصوص پرداخته است.

ظاهراً ماجرا از این قرار بوده که رویدادی تحت عنوان ایران کانکت ۲۰۱۶ قرار است شهوریور ماه طی ۲ روز توسط یک شرکت انگلیسی به نام Euromoney در تهران برگزار شود. اما در قراردادی که بین این شرکت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شده بندی وجود دارد که افراد تحریم شده از سوی اتحادیه ی اروپا را در خاک ایران از حضور یافتن در این رویداد منع می کند.

گفته می شود هدف از برگزاری این همایش شکستن فضای تحریم ها در عرصه ی بین الملل و باز کردن فرصتی برای رفت و آمد و تعامل بیشتر با کسب و کار های ایرانی عنوان شده است. این در حالی است که بند مذکور ۱۸۰ درجه با این موضوع تناقض دارد.

در اطلاعیه ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص آمده است:

۱- مجموعه کنفرانس هایی از ۱۰ سال پیش در کشور های مختلف توسط یک شرکت مجری غیر دولتی انگلستان (Euromoney) درحال برگزاری است و سالانه ۲ بار در آسیا برگزار می شود. در این اجلاس مدیران ارشد شرکت های فعال درحوزه ی ICT گرد هم آمده و آخرین اطلاعات پیرامون نوآوری ها و فناوری های نوین این حوزه و همچنین معرفی پتانسیل های موجود برای سرمایه گذاری درحوزه ی ICT مطرح می گردد. باتوجه به اینکه نمایندگان کشورمان نیز در این اجلاس حضور داشته اند، امسال یکی از این کنفرانس ها به منظور کسب سهم از بازار منطقه ای و بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران به نام Iran connect در تهران برگزار خواهد شد.

۲- با توجه به حضور کارشناسان و شرکت کنندگان بین المللی در این همایش، هماهنگی لازم با مبادی ذیربط صورت گرفته و نهاد های مرتبط در جریان برگزاری این همایش هستند.

۳- این کنفرانس به عنوان فرصتی مناسب برای همکاری ها و سرمایه گذاری های بین المللی درحوزه ی ICT و همچنین استفاده ی بهینه از ظرفیت ترانزیت دیتا و ایجاد درآمد ملی می باشد و حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سخنران در این همایش مطرح گردیده و وزارت ارتباطات برگزار کننده ی این همایش نمی باشد.

۴- این همایش صرفاً رویکرد فنی اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست و لذا هیچ یک از مقامات سیاسی یا نظامی درخواست حضور در این همایش را نداشته اند. لذا طرح و ربط برگزاری این همایش به عدم امکان حضور برخی فرماندهان سرافراز کشورمان منطقی و اخلاقی نمی باشد البته به منظور رفع هرگونه شائبه ای، این شرط شرکت مذکور حذف گردید.

۵- قطعاً همایش های فنی و اقتصادی بین المللی در جمهوری اسلامی ایران و معرفی توانمندی های کشور در شرایط فرصت های بدست آمده پس از برجام، مؤید رویکرد صحیح دولت برای دستیابی به ظرفیت های اقتصادی جدید بین المللی برای کشور در خلال پروژه های بزرگ تکنولوژیک می باشد و سلیقه های مخالف دولت در رقابت های سیاسی باید به حفظ مصالح کشور توجه داشته باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato